Østlandet Skrevet 17. august 2007 #1 Skrevet 17. august 2007 Var i Alcudia, Mallorca, for noen få år siden. Helt greit, med sol og bad, mat og drikke. Reiser til samme sted om en drøy uke. Denne gangen planlegger vi å titte oss litt rundt. Ikke bare fly på stranda i rompa på alle andre. Noen som har forslag til turer i området. Ting å se. Båtturer. Ja gjerne guidede turer og, om de er interessante.
øyenstikker Skrevet 20. august 2007 #2 Skrevet 20. august 2007 Heizann! *Du kan dra inn til storbyen Palma. Masse å se der. Og gode shoppingmuligheter. *Så har du marineland. Masse dyr å greier. Delfin og sel-show. *Det er flere kule badeland rundt om. *Så har du grottene. Der har jeg ikke vært selv....angret meg for at jeg ikke gjorde det sist vi var der. Men skal tilbake igjen senere tenker jeg, så får ta det da. PÅ hotellet pleier det å ligge permer fra reiseselskapene med turer de har. Og tips til ting du kan gjøre selv...se der! GOD TUR
Lizzee Skrevet 22. august 2007 #3 Skrevet 22. august 2007 På Mallorca er det korte avstander til det meste og leier du bil kan du se og oppleve mye: - Sørøst på øya finner du en flott strand som heter Es Trenc. Hvit og vakker strand som er fredet. - Ta en biltur på vestsiden av øya og se byene Sóller, Port de Sóller, Valldemossa og Deia. Og spis lunch i Port d'Andratx, spesielt om du er glad i fisk. Ellers så anbefales det å spise lunch og velge "dagens". Da får du en billig treretters lunch! Anbefaler også restauranten Bodega De Xelini i Deia - spis tapas!! - Baren Abaco i Palma. Litt dyre (men deilige) drinker i helt spesielle omgivelser! Ligger i gamlebyen bak katedalen. - Shopping i Palma. Gå i gatene rundt Plaza Mayor. - Besøk perlefabrikken Manacor. Mallorca-perlene er billigere enn ekte kuturperler, men smykkene er like fine. Utsalg av vakre smykker. - Hvis dere har barn er det kanskje ok å gå på "Piratshow". Koster ca 40-50 euro og da er middag inkludert. Dette foregår ved Magaluf. Rett ved "Aqualand" og Western-parken. Sistnevnte kan jo også være noe om man har barn.
Gjest kenneth Skrevet 24. august 2007 #4 Skrevet 24. august 2007 - Ta en biltur på vestsiden av øya og se byene Sóller, Port de Sóller, Valldemossa og Deia. (...)Ja, vi leide scooter en dag og dro over fjellet til Port de Sóller. Anbefales!
Ce'Nedra Skrevet 6. september 2007 #5 Skrevet 6. september 2007 Jeg synes det var kjempefint å ta en sykkeltur rundt om en dag det ikke var altfor varmt. Fikk et helt annet bilde av øya. Tok med badetøy og stoppet i et par koselige viker uten folk.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå