Gjest Gjest Skrevet 10. august 2007 #1 Skrevet 10. august 2007 er på venteliste. ser jeg rykker ned i ny og ne. er det noen som vet hvor ofte ventelistene oppdateres? skjer det med en gang noen sier fra seg en plass, og skjer det automatisk, eller gjøres dette manuelt av de som jobber i samordna opptak/høgskolen ?
Gjest Gjest Skrevet 10. august 2007 #3 Skrevet 10. august 2007 Det funker slik: Studiet Kvinneguiden Bachelor er tildelt 50 studieplasser. Ved hovedopptaket ga de tilbud til 80 studenter basert på tidligere års oppmøte. Rundt den 26 juli snakket den som er ansvarlig for opptaket med lederen på Institutt for Kvinneguiding. Siden det i år er hele 68 som har svart ja og det enda er noen timer igjen før fristen går ut, bestemmer de seg for å sette et suppleringstall på -8. Det betyr at det ikke blir noen tilbud på ventelistesøkerne før den 9ende personen har trukket seg/ikke møtt. Fra 5 aug. tok Edda Høgskole selv over suppleringsopptaket og gir selv beskjed til studentene dersom det blir aktuelt å supplere.
Catgirl Skrevet 10. august 2007 #4 Skrevet 10. august 2007 Tror du rykker opp når noen melder avbud... Kan også være at folk melder avbud så sent som etter studiestart til og med.
Gjest Gjest Skrevet 10. august 2007 #5 Skrevet 10. august 2007 takk for svar, litt usikker på om jeg forstod den ene forklaringen der oppe, men tror jeg skjønte det. jeg står nå idag på plass 5 der det er 35 studieplasser. jeg begynte på ventelisteplassen nr 12. men er det lov til å begynne på et studie ETTER at det har begynt da? hvis noen ikke møter opp eller slutter med en gang, kan man da begynne og bli tatt inn?
Gjest Gjest Skrevet 10. august 2007 #6 Skrevet 10. august 2007 Så selv om man er da f.eks 1. plass på ventelisten, må det være da åtte som ikke møter opp før man får plass, selv om man er rett etter den ENE som ikke møter opp? har jeg forstått det riktig da?
Gjest Gjest Skrevet 10. august 2007 #7 Skrevet 10. august 2007 så selv om man er nr 1 på listeplassen så kan man være nødt til å vente til f.eks åtte ikke møter opp? og ikke bare EN?
Gjest Gjest Skrevet 10. august 2007 #8 Skrevet 10. august 2007 Dersom de har satt et negativt tall så må du det ja, og du vet jo ikke hva det tallet er på. Det er vanlig at studiestedene overbooker slik at de slipper å supplere, det er derfor noen får beskjed om at de ikke tar inn de på venteliste osv. Dette er fordi ingen er tjent med at det er for mange studenter der mtp. klasserom, kvaliteten, praksisplasser osv. Og ja, du kan starte på studiet etter at det har begynt. Det har skjedd at det kommer nye studenter helt ut i september.
Catgirl Skrevet 10. august 2007 #9 Skrevet 10. august 2007 takk for svar, litt usikker på om jeg forstod den ene forklaringen der oppe, men tror jeg skjønte det. jeg står nå idag på plass 5 der det er 35 studieplasser. jeg begynte på ventelisteplassen nr 12. men er det lov til å begynne på et studie ETTER at det har begynt da? hvis noen ikke møter opp eller slutter med en gang, kan man da begynne og bli tatt inn? Jepp. Da jeg gikk på sykepleien, var det noen som begynte litt ut i september fordi noen sluttet underveis.
Catgirl Skrevet 10. august 2007 #10 Skrevet 10. august 2007 så selv om man er nr 1 på listeplassen så kan man være nødt til å vente til f.eks åtte ikke møter opp? og ikke bare EN? Moren min fikk beskjed at hun stod på 2. plass venteliste og at de trolig ikke tok inn flere. Men hun kom inn rett etterpå.
Gjest Gjest Skrevet 10. august 2007 #11 Skrevet 10. august 2007 Moren min fikk beskjed at hun stod på 2. plass venteliste og at de trolig ikke tok inn flere. Men hun kom inn rett etterpå. Det kommer som sagt ann på hvilket tall skolen har satt seg, så TS får bare håpe og krysse fingrene.
Catgirl Skrevet 10. august 2007 #12 Skrevet 10. august 2007 Ja, sant det. Der hun søkte var det kun ca 18 plasser da.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå