knudz3n Skrevet 8. august 2007 #1 Skrevet 8. august 2007 Jeg er utdannet bvpedagog. kunne tenke meg å ta master studium som musikkterapeut. Problemet mitt er at jeg ikke har tro på meg selv musikalsk sett lengre, eller jeg vet at jeg ikke er sånn kjempe flink. Gikk musikklinja på vgs så fikk det vel bekrefta der.. Kanskje jeg bare får ta noen timer på instrumentene... skaffe meg en lærer og ta tiden til hjelp.. vet ikke helt hva jeg ville, bare lufte litt å se hva folk har å si..
Gjest Gjest_Maya_* Skrevet 8. august 2007 #2 Skrevet 8. august 2007 Jeg ville bare spørre deg hva du gjorde rett etter videregående? Jeg går selv musikklinja nå. begynner andre året nå i høst. Jeg aner ikke hva jeg vil jobbe med etter videregående.. Begynte på musikklinja i og med at det er en allmen linje og at jeg er veldig interessert i musikk, men i løpet av det første året føler jeg meg lite flink i forhold til de fleste i klassen. Jeg startet med sang som hovedinstrument, men byttet til gitar ganske fort. Men til høsten skal jeg begynne med sang igjen. Problemet mitt er at jeg føler meg ganske stuck.. Altså; Jeg regner med at jeg kommer til å gå ut alle 3 årene, hvis det ikke blir FOR vanskelig. Og har ikke så lyst til å ta så veldig mange år med utdannelse etterpå. Jeg lurer på hvilke muligheter jeg kan ha etter 3 år med musikk. Er det mulig å velge noe helt annet? Vet ikke om du kan svare på dette, jeg. Men kanskje du kan si litt om din erfaring med dette? Takk =)
knudz3n Skrevet 8. august 2007 Forfatter #3 Skrevet 8. august 2007 Jeg jobba et år og så begynte jeg på barnevernstudiet. Du kan gå alle de skolene du ønsker etter musikklinja, du får generell studiekompetanse så.
Gjest Gjest Skrevet 9. august 2007 #4 Skrevet 9. august 2007 Om du vil bli musikkterapeut er vel ikke det viktigste at du er superflink til å spille, men at du har interesse for og glede av musikk? At det gir deg noe og at du har forståelse for uttrykksformen? Du kan også være flink til å lære bort selv om du ikke er verdens dyktigste tekniske musiker - jeg hadde en lærer engang (i andre fag enn musikk, forsåvidt) som i sin tid ble frarådet å ta sangpedagogutdanning fordi han ikke hadde fin sangstemme, men det var jo det han ville bli; og han er en veldig dyktig og inspirerende pedagog. Dessuten blir du jo flinkere om du øver og med erfaring. Synes du skal satse på dette om det er det du vil, jeg
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå