Gjest Ruth-Oppland-:) Skrevet 5. august 2007 #1 Skrevet 5. august 2007 Hei! Tenkte bare jeg skulle spørre om noen av dere har erfaring med noe kalt "manga tengneserier"?? Aner selv ikke hva det er, men ser ut til å være meget populært hos datteren min. Synes selv det er noe tull! Har sett igjenom dem og synes de mangler både handling og humor? :klø: Sier til henne at hun skal lese bøker istedenfor, men hun hører ikke?? Noen tips? PS! min datter er 13...
Gjest Skrevet 5. august 2007 #2 Skrevet 5. august 2007 Hva er galt med manga tegneserier? Jeg syntes de har masse mening og leser selv love hina serien og har lest noen av de andre bøkene og. Håper virkelig du har lest dem "riktig" vei da, ettersom de skal lese fra baksiden og framover, og ikke andre veien.
Grooo Skrevet 5. august 2007 #3 Skrevet 5. august 2007 All lesing er bra lesing! La henne lese dette selv om du ikke liker det, etter hvert får hun kanskje øynene opp for andre ting også! Jeg er bibliotekar, og forstår heller ikke "vitsen" med Manga. Men elevene på skolen jeg jobber på (vgs) elsker det og vi kjøper alt vi får tak i så de virkelig har mye av det å lese i.
Gjest GjestBella Skrevet 6. august 2007 #4 Skrevet 6. august 2007 Jeg er 15, og stor fan av manga og anime. Skjønner ikke at det skal være noe verre enn andre tegneserier, eller bøker? Det finnes mange forskjellige manga-serier, alt fra vampyrer, ninjaer, skole-livet osv, og mange av disse har veldig gode historier.
Liskat Skrevet 6. august 2007 #5 Skrevet 6. august 2007 Jeg synes Manga er artig Her kan du lese litt mer om Manga på Wikipedia
Gjest Gjest Skrevet 6. august 2007 #6 Skrevet 6. august 2007 Hei! Tenkte bare jeg skulle spørre om noen av dere har erfaring med noe kalt "manga tengneserier"?? Aner selv ikke hva det er, men ser ut til å være meget populært hos datteren min. Synes selv det er noe tull! Har sett igjenom dem og synes de mangler både handling og humor? :klø: Sier til henne at hun skal lese bøker istedenfor, men hun hører ikke?? Noen tips? PS! min datter er 13...Har en sønn på samme alder som sluker manga, alt fra Love Hina til Blade of the Immortal. Å kalle manga tull er bare.. eh, tull. Det er det samme som å si at alle typer tegneserier er tull. (Ok, noen mener sikkert det også, men de farer bare med...tull. ) Hadde ikke lesestoffet hatt handlig og/eller humor hadde hun heller ikke lest dem. Saken er nok heller at det er du som ikke skjønner humoren. Jeg synes forøvrig det er rart når noen "ikke skjønner vitsen" med en spesifikk type lesestoff. Bare fordi det ikke faller i smak hos en selv, bør man kunne klare å fatte at det kan ha appell hos andre. Og, akkurat som det finnes tegneserier i "tradisjonelt" format for alle aldre, er det manga som er beregnet for ulike aldersgrupper der ute. Jeg har selv funnet endel favoritter, mens andre ikke passer meg.
Grooo Skrevet 6. august 2007 #7 Skrevet 6. august 2007 Jeg synes forøvrig det er rart når noen "ikke skjønner vitsen" med en spesifikk type lesestoff. Bare fordi det ikke faller i smak hos en selv, bør man kunne klare å fatte at det kan ha appell hos andre. Var jo derfor jeg skrev det i hermetegn da, for å si at jeg selv ikke har sansen for det. Men hvis du leste resten av det jeg skrev så oppfordret jeg henne jo til å la barnet lese disse bladene, og vi kjøper inn alt vi får spørsmål om av Manga til elevene på skolen.
Frigg Skrevet 6. august 2007 #8 Skrevet 6. august 2007 Greit nok at folk vil lese manga, men det er i alle fall det værste jeg leser. Sikkert for at jeg ikke skjønner så mye av det, og at jeg blir så innmari irritert over at de skal ha med så mange puppedamer i disse seriene!( ok, ikke i alle seriene, men i mange av dem) Takker meg heller til Pondus og M om jeg skulle leste tegneserier.
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 6. august 2007 #9 Skrevet 6. august 2007 Var jo derfor jeg skrev det i hermetegn da, for å si at jeg selv ikke har sansen for det. Men hvis du leste resten av det jeg skrev så oppfordret jeg henne jo til å la barnet lese disse bladene, og vi kjøper inn alt vi får spørsmål om av Manga til elevene på skolen. Ja, litt enig?? hvorfor er de alltid med???
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 6. august 2007 #10 Skrevet 6. august 2007 Greit nok at folk vil lese manga, men det er i alle fall det værste jeg leser. Sikkert for at jeg ikke skjønner så mye av det, og at jeg blir så innmari irritert over at de skal ha med så mange puppedamer i disse seriene!( ok, ikke i alle seriene, men i mange av dem) Takker meg heller til Pondus og M om jeg skulle leste tegneserier. (Oi! sorry.. siterte feil svar over jeg:rodme: ) Ja! hvorfor er de alltid det???
Gjest Gjest Skrevet 6. august 2007 #11 Skrevet 6. august 2007 Var jo derfor jeg skrev det i hermetegn da, for å si at jeg selv ikke har sansen for det. Men hvis du leste resten av det jeg skrev så oppfordret jeg henne jo til å la barnet lese disse bladene, og vi kjøper inn alt vi får spørsmål om av Manga til elevene på skolen. Gjelder det hentai også..?
Gjest *Mim* Skrevet 6. august 2007 #13 Skrevet 6. august 2007 Jeg var i utgangspunktet ikke så positiv til manga, men ser at mange leser mye av det. Og hvis alternativet er å ikke lese, ser jeg slett ikke noe galt i det. Puppedamer er ikke noe nytt i tegneserier, Modesty Blaise er vel ganske velutstyrt. Tror ikke foreldregenerasjonen vår var overbegeistret for tegneseriene vi leste, akkurat.
Gjest Skrevet 7. august 2007 #14 Skrevet 7. august 2007 Og si at det er masse puppedamer i mangategneseriene er vel litt feil, utrolig mange av de gamle hadde også dette. Forskjellen er vel det at nå virker de påkledd for oss, men den gang det kom ut var det nok like mye hat når det gjaldt de lettklede..
Grooo Skrevet 7. august 2007 #15 Skrevet 7. august 2007 Gjelder det hentai også..? Nåvel.. det har vi ikke fått noe spm om, tror de forstår at det er uaktuelt. Selges heller ikke der vi kjøper bøker/blader, og kommer nok ikke på tale uansett nei.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå