Cand alt Skrevet 13. juli 2007 #1 Skrevet 13. juli 2007 http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article1885455.ece Merkelig at disse ungdommene i Bærum ikke har lært seg folkeskikk. Selv har jeg i mange år trodd at det bodde litt "finere" folk i Bærum. Men dette er visst feil.
Gjest Elastica Skrevet 13. juli 2007 #3 Skrevet 13. juli 2007 Dette er utrolig harry. Slik oppførsel mener jeg er uttrykk for det man dessverre ser i miljøer hvor fokus på penger er enerådende. Dette er uttrykk for ignoranse i forhold til samfunnsnormer, i den tro at rikdom fritar deg for alle felles forpliktelser. Ofte synes jeg Oslo-vest- og Bærums-ungdom viser utrolig usunne holdninger, preget av at de får akkurat det de peker på. Også når det blir slik at det å vise rikdom skaper status i seg selv, mener jeg det er tegn på et samfunn med både usunne og lite flatterende holdninger. Dette er intet mindre enn harry. Nå vil ikke jeg føye meg inn i rekken av de som mener alle i Bærum er slik. Det finnes selvsagt greie, fornuftige og hardtarbeidende mennesker, slik det er alle steder. Det er nok likevel slik at kulturen har endret seg endel de siste år, og da dessverre til det negative. Jeg bygger ikke dette på annet enn at jeg selv er vokst opp i Bærum, og synes jeg ser store endringer fra den tid. Men sånn er det antakelig overalt.
Gjest Elastica Skrevet 13. juli 2007 #4 Skrevet 13. juli 2007 Merkelig at disse ungdommene i Bærum ikke har lært seg folkeskikk. Selv har jeg i mange år trodd at det bodde litt "finere" folk i Bærum. Men dette er visst feil. Nei, finere er de ikke, men rikere. Ingen sammenheng der, tyeligvis.
Gjest Gjest Skrevet 13. juli 2007 #5 Skrevet 13. juli 2007 Det her er vel en av grunnene til at jeg synes størrelser på bøter og lignende burde være basert på inntekt/formue (ja, faktisk foreldrenes i sånne tilfeller), og ikke en fastsatt sum som det er.
Donpedro Skrevet 14. juli 2007 #6 Skrevet 14. juli 2007 Teit oppførsel. MEN: At EN ungdom gjør noe slikt, klassifiserer da virkelig ikke til å si at Bærumsungdom på ferie i Kragerø stiller seg gjerne opp framfor politiet og tisser.
Gjest Alou Skrevet 14. juli 2007 #7 Skrevet 14. juli 2007 Generalisering på høyt plan i denne atikkelen, men la gå... Harry og uhøflig oppførsel, ja. (Og litt dumt at politiet må bruke ressurser på sånt, men jeg skjønner at de må.)
Gjest Gjest Skrevet 14. juli 2007 #8 Skrevet 14. juli 2007 Jeg synes det er flott at bærumsungdommen, her representert ved selve kremen av dem, på denne måten yter store bidrag til finansiering av offentlige goder som for eksempel politiet. Ikke minst varmer det hjertet mitt å vite at småpengene til disse foreleggene tilsvarer det faren til disse prakteksemplarene snøt i skatt foregående uke.
Dru Skrevet 14. juli 2007 #10 Skrevet 14. juli 2007 Tråden er ryddet. Kvinneguidens regler. Druscilla - mod
Lurvina Skrevet 16. juli 2007 #11 Skrevet 16. juli 2007 Ææææsj Skjønner ikke at de synes at dette var kult.
Gjest Gjest Skrevet 16. juli 2007 #12 Skrevet 16. juli 2007 Bærum er en av landets mest folkerike kommuner. Hvis det er en 10-15 bærumsungdom uten oppdragelse som synes dette er tøfft vil dette derfor ikke utgjøre mer enn omkring 0,01%. Dette er heller et utslag av agurktid og manglende fantasi hos journalistene enn noe moralsk problem i Bærum. Tullinger finner man både blandt journalister og bærumsundom.
Gjest Gjest Skrevet 17. juli 2007 #13 Skrevet 17. juli 2007 Det dreier seg ikke om mange. Total sum var 40 000, hver ungdom hadde fått en bot på 4000. Det dreier seg altså om 10 ungdommer. Ikke fler!
Gjest StockDama Skrevet 17. juli 2007 #14 Skrevet 17. juli 2007 tyn de 10 ungdommene på enecelle et par netter....selv om jeg vet det kanskje ikke går i praksis pga plassmangel. men de kunne ha hatt godt av det. (pluss en høyere bot, så får politiet litt ekstra penger også)
Donpedro Skrevet 17. juli 2007 #15 Skrevet 17. juli 2007 Det dreier seg ikke om mange. Total sum var 40 000, hver ungdom hadde fått en bot på 4000. Det dreier seg altså om 10 ungdommer. Ikke fler! Det stod da vitterlig ikke at Bærumsungdommer stod for alle disse bøtene. http://www.varden.no/apps/pbcs.dll/article...07130013/1093/_ Til nå har 15 personer fått fra 2.000 til 4.000 i bot for urinering i sentrum. 15 personer har totalt i 2007 blitt tatt av politiet for urinering. EN av disse sa til politiet at den skulle henges opp på veggen. De andre 11 kan ha kommet fra Harstad, Oslo, Kragerø og Bergen.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå