Gå til innhold

Erfaringer med p-pillen Synfase?


Fremhevede innlegg

Gjest Gjest_Lina_*
Skrevet

Hei

Har noen av dere erfaringer med Synfase?

Har startet på denne p-pillen. Gikk tidligere på Yasmin, men fikk ofte migrene og var i dårlig form..

Er også litt plaget med kviser, kan Synfase hjelpe mot dette?

Vet Diane kan hjelpe, men ville teste ut Synfase..

Lina :)

Videoannonse
Annonse
Gjest prestekrage
Skrevet

Jeg brukte Symfase for noen år siden. Dengang fikk jeg de fordi de hadde høyerer hormoninnhold enn Trinordiol (som jeg fikk mellomblødninger av).

Fikk mellomblødninger av Symfase også- så kuttet ut de!

Skrevet

Kuttet de ut pga at jeg følte meg hormonell, puppene var kjempeømme og jeg hadde mellomblødninger.

Skrevet

Har brukt dem i mange år, får svært liten menstrasjon av dem, skjelden menssmerter (som jeg var veldig plaget av før) og har ingen bivirkninger :)

  • 1 år senere...
Skrevet

Har ikke så ofte mensensmerter som jeg hadde før,har bedret seg utrolig mye.

Men har humørsvingninger, og har fått hyppige soppinfeksjoner etter jeg begynte med de: (

Skrevet

Jeg gikk fra Mercilon (som jeg ble uhyre trist og hormonell av) til Synfase og det var lykkens dag! Alt ble så mye bedre, som et eksempel fortalte jeg til bestekompisen min etter ei ukes tid på Synfase, "navn, navn! Jeg har ikke grått på ei uke!" Og det skjedde aldri på Mercilon..

Hadde heller ikke noen merkbar vektøkning, og kviser har jeg såvidt lengre, men dette vet jeg ikke helt om jeg kan takke Synfase for, da jeg håper det var endringer i kosthold og renserutiner som gjorde det.

For øvrig har jeg fått myyyyye større pupper på Synfase også, og jeg liker det :P

  • 3 år senere...
Gjest Celine
Skrevet

jeg har byttet fra microgynon til synfase nå. har brukt ett brett men er virkelig ikke fornøyd. har fått masse kviser og hatt mensen i nesten tre uker.. noen som vet hva det kan skyldes?? HJELP!

AnonymBruker
Skrevet

Har brukt synfase og den gav bare meg konstant mensen, så lukta som et uvær uansett hvor mye jeg vaska og skrubba:S Så byttet jeg til mercilon:) Nada bivirkninger. Superfornøyd!

Anonym poster: 87eba3bb338ec6edb40f335f88d551d4

  • 6 måneder senere...
Gjest Gjest #3
Skrevet

Jeg har ikke brukt noen annen p-pille en Synfase. Jeg har vært kjempefornøyd med de helt til jeg fikk meg en fast sex partner og har blitt gravid for andre gang, siden i sommer. Jeg har tatt pilla hver dag. Men jeg er vel sikkert den ene % som blir gravid da sikkert. Så jeg skal til legen for og bytte!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...