Gjest Gjest_sahara_* Skrevet 20. juni 2007 #1 Skrevet 20. juni 2007 Nå er jeg blitt skikkelig nysgjerrig på naboen min. Hun er en dame i 40-50-årene. Og hun snakker i telefonen hver eneste gang jeg kommer hjem fra jobb, butikken etc.. Har kommet frem til at hun må jobbe med noe telefon-relatert, ellers så er hun tidenes mest forelska person.. Men hva tror du hun jobber med? a) Telefonsex? b) Spåkone som reklamerer på KG? c) Annet? Kom med forslag!
mysan Skrevet 20. juni 2007 #2 Skrevet 20. juni 2007 Nå er jeg blitt skikkelig nysgjerrig på naboen min. Hun er en dame i 40-50-årene. Og hun snakker i telefonen hver eneste gang jeg kommer hjem fra jobb, butikken etc.. Har kommet frem til at hun må jobbe med noe telefon-relatert, ellers så er hun tidenes mest forelska person.. Men hva tror du hun jobber med? a) Telefonsex? b) Spåkone som reklamerer på KG? c) Annet? Kom med forslag! None of the above. Hun driver eget firma og snakker med leverandører og kunder dagen lang for å få ting til å gå rundt.
Gjest Pax Skrevet 20. juni 2007 #3 Skrevet 20. juni 2007 Hun er en hemmelig agent som avlytter telefonsamtaler.
Gjest Gjest_sahara_* Skrevet 20. juni 2007 #4 Skrevet 20. juni 2007 None of the above. Hun driver eget firma og snakker med leverandører og kunder dagen lang for å få ting til å gå rundt. Men tingen er at hun snakker i telefonen på kjøkkenet..ofte mens hun lager mat faktisk. Ser ikke så businessaktig ut. Det gjør forsåvidt ikke dama heller..
Gjest Gjest Skrevet 20. juni 2007 #5 Skrevet 20. juni 2007 Telefonsalg? Jobber på krisetelefonlinje? Enkleste er jo å spørre henne
Gjest Pax Skrevet 20. juni 2007 #6 Skrevet 20. juni 2007 Men tingen er at hun snakker i telefonen på kjøkkenet..ofte mens hun lager mat faktisk. Ser ikke så businessaktig ut. Det gjør forsåvidt ikke dama heller.. Jasså, ja! Du er en sånn en som snoker på naboene med kikkert?
Gjest Gjest Skrevet 20. juni 2007 #7 Skrevet 20. juni 2007 Tja, det mest sannsynlige er vel at hun jobber som telefonsex-dame.
Bønna Skrevet 20. juni 2007 #8 Skrevet 20. juni 2007 Hun er en hemmelig agent som avlytter telefonsamtaler. Ja, på oppdrag av slarvekjerringene i nabolaget.
Gjest Gjest_sahara_* Skrevet 20. juni 2007 #9 Skrevet 20. juni 2007 Jasså, ja! Du er en sånn en som snoker på naboene med kikkert? Kjøkkenet hennes er i første etasje ved inngangspartiet vårt
Amanlis Skrevet 20. juni 2007 #10 Skrevet 20. juni 2007 Kanskje hun er "hjelper" for Kirkens nødhjelp eller en annen hjelpeorganisasjon som snakker med mennesker som har det vanskelig.
Gjest Silmarill Skrevet 20. juni 2007 #11 Skrevet 20. juni 2007 Krisepsykolog, helt enkelt en som har hjemmekontor, arbeidsledig men selskapssyk eller sextelefondame med sprettrumpe og rød neglisje
venus* Skrevet 20. juni 2007 #12 Skrevet 20. juni 2007 sextelefondame med sprettrumpe og rød neglisje Som hun i reklamen for Telenor? De burde sende den fortsatt
Gjest Silmarill Skrevet 20. juni 2007 #13 Skrevet 20. juni 2007 Som hun i reklamen for Telenor? De burde sende den fortsatt Jepp, det var den reklamen jeg hadde i tankene da jeg skrev det morsom den
Tabris Skrevet 20. juni 2007 #14 Skrevet 20. juni 2007 Hehehe, dette minte meg om den sangen "What's he building in there? We have the right to know".
Gjest Gjest Skrevet 20. juni 2007 #15 Skrevet 20. juni 2007 For et nabolag Håper det ikke er mitt nabolag forresten
Serene Skrevet 20. juni 2007 #16 Skrevet 20. juni 2007 (endret) Hehehe, dette minte meg om den sangen "What's he building in there? We have the right to know". Ahh, Tom Waitz... Vanvittig morsom sang. ---- Ellers er kanskje jeg sånn som hun dama, jeg og gubben er firmafolk, sjonglerer litt med ymse bedrifter og har mye styr med det, vi samarbeider til tross for at han ofte bor andre steder. Han skal alltid ringe meg når det er noe nytt, mye action for tiden, så jeg står og prater og diskuterer over klesvask og over oppvask (takk og pris for Telenors "familie og venner"...). Ellers ser jeg ut som en jentunge, tror ingen mistenker meg for å være noe innen "bizniz"... Jeg synes ellers også det er morsomt å fundere over folk rundt meg, hva driver hun egentlig med (hva bygger han inni der) Da jeg hadde en jernvarehandel og folk kom og kjøpte øks, gaffateip og varmluftspistol, kunne jeg ofte la fantasien utforme rene krim-plott (hm, skal han kidnappe noen, skal den øksa brukes til noe annet...) Bare for å ha det litt mer interessant i hverdagen... Endret 20. juni 2007 av Serene
Frey Skrevet 20. juni 2007 #17 Skrevet 20. juni 2007 "Hva jobber naboen min med?" -- Det skal da du gi blanke i din nysgjerrigper!
Gjest Bøllefrøet Skrevet 20. juni 2007 #18 Skrevet 20. juni 2007 Jeg tror hun er som hun Østfold-dama i den reklamen som må ringe "Hjørdis" hele tida Dvs. sladrekjerring. Oooh. Spekulasjoner.
Hobgoblin Skrevet 21. juni 2007 #19 Skrevet 21. juni 2007 Helt klart middelaldrende telefonssexdame med 2,5 barn som steker kjøttkaker og lager kålstuing mens hun prater dirty med menn som "innbiller" seg at hun er 16 år, og ligger naken på jenterommet med et bredt utvalg av sexleketøy tilgjengelig.
Gjenglemt sykkellås Skrevet 21. juni 2007 #20 Skrevet 21. juni 2007 Er hun nordlending? I så fall går hun på trygd. Jeg hadde nemlig en trygdet nabo som opprinnelig var fra Nord-Norge. Hun snakket i telefonen hele tiden, spesielt på verandaen. (Jeg tror hun savnet Nord-Norge og ringte til folk og fe for å høre hvordan det var der oppe.) Hm... Snakk om skråblikk og generaliseringer.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå