Tante T Skrevet 5. juni 2007 #1 Skrevet 5. juni 2007 Ja så da var det bare muntlig eksamen igjen så er jeg ferdig med grunnskolen Meen, så kom jeg da opp i matte med temaet: Kjæledyr.. Jeg lurer fremdeles på hva kjæledyr har med matte å gjøre, men har funnet noen ideer. Tenkte at jeg foreksempel skulle regne ut hva det koster å kjøpe og ha en hund - hundegarde, seng, mat, utstyr etc. Men det holder jo ikke, kan ikke stå og snakke i 20 min om en hund syns jeg.. Har noen forslag på hva jeg kan snakke om? Tenkte på det å ha noen problemløsningsoppgaver men er det for teit? Har et eksempel her: I en gate har vi husnumrene 2, 4, 6 og 8. I hvert av de 4 husene bor det en elev. Hver elev har sitt favorittfag og dessuten et eget kjæledyr. • Eleven i nr. 6 liker fysikk. • Hunden er nabo til hesten. • Ole liker matematikk og bor på den ene enden. • Erik bor mellom hesteeieren og eleven som har fysikk som favorittfag. • Kristine bor ved siden av katteeieren. • Eleven som bor lengst til høyre, har teknikk som favorittfag. • Katten er nabo til eleven som liker norsk. I hvilket hus bor Åse, og hvem eier apekatten? Har resten av i dag og i morgen på meg, så klarer nok å finne på noe selv.. Men blir glad hvis noen har et tips eller to
Mini_me Skrevet 5. juni 2007 #2 Skrevet 5. juni 2007 Kjæledyr - pris? - matkostnader i løpet av et år . dyrlege utgifter? utstyr du trenger dressurkurs? osv - det som er poenget er vel at du skal vise at du behersker de ulike temaer som er skrevet i faglærerrapporten du har fått av din faglærer. jeg ville rett og slett sett på den, og forsøkt å lage oppgaver som tar for seg de fleste av disse tema. Hvordan kan du bruke ligninger, statistikk, geometri etc på eksamen? lag tenkte oppgaver som viser dette.. Lykke til!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå