Gå til innhold

Hull i huden etter kortisonsprøyte


Fremhevede innlegg

Gjest DyneTryne
Skrevet

Ser ut som to mikroskopiske rutsjebaner etter de to jeg tok i år >:--O

Er det dette dere kaller søkk i huden? Hvorfor er det der, og når drar det sin kos? Folk spør og graver hele tiden om jeg har falt i trappa eller blitt mishandlet, makan til mas!

Videoannonse
Annonse
Gjest Frysepulver
Skrevet

Aner ikke hvorfor det kommer, men det jeg fikk etter å ha fikset kneet ble i mange år. Har ikke fått søkk etter at jeg har fått kortison i fingre

Gjest Uriel
Skrevet

Bivirkning :frustrert:

..er dette hullet, eller "søkket" som mange kan få som en bivirkning av kortisonen. Det er egentlig en del av musklene/vevet som blir ødelagt av virkestoffene i kortisonen. Jeg opplevde også å få et søkk på rompa, og det var jeg svært misfornøyd med :grine: NÅ 1,5 år etter sprøyta, er "søkket" blitt mye mindre, nesten borte for det blotte øye, men når jeg tar hardt på huden, så kjenner jeg at det føles litt rart der.

Jeg syns at lege/helsesøster burde vært flinke til å informere om dette i forkant, jeg leste tilfeldigvis vedlegget i kortisonesken ETTERPÅ men da var det jo forseint :forvirret: Hadde jeg blitt informert om dette i forkant, hadde jeg nok ikke latt dem sette kortisonsprøyten akkurat der jeg fikk den..

Skrevet

Fikk ikke noe søkk, jeg. Så fikk jeg ingen annen virkning heller da.. :/

Gjest DyneTryne
Skrevet

Nei ikke vel... jeg fikk søkk, allergerer (?) som bare fy med rennende øyne og nese og bare elendighet :sur:

Valgte heldigvis å få den i armen, men nå er det jo så pent og symmetrisk atte, med arret etter hestesprøyta på andre armen.

Jaja, det forsvinner vel. Hvor stort er ditt, Uriel? Mitt er 1 cm stort, men det ser like grellt ut.

Gjest Uriel
Skrevet

Stort :grine:

Mitt "krater" var 5-8 cm, så jeg tror at jeg har fått kjempereaksjon. Det var sånn at hvis jeg så på meg selv i speilet i "riktig" vinkel, så var det ikke akkurat en jevn "rompeprofil" for å si det sånn.... Men heldigvis har det bedret seg betraktelig nå, 1 år etter.

Skal aldri mer ta kortisonsprøyte, skummelt også med tanke på at kroppen lagrer kortisonet også. Nei, jeg har hatt større utbytte av homeopatmedisinen Allersin og resten av Rhinoplex-serien :ler: Har ikke vært så bra på denne årstiden som det jeg er i år :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...