Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Jeg har tenkt å si noen ord til vår komfirmant. Hva er vanlig at man som mor tar med? Jeg vil jo gjerne gjøre talen så positiv som mulig. Har ikke akkurat tenkt å ta med konflikter, at vi har tatt ham i smugrøyking, osv.

Hadde vært fint å få noen tips om noen har. :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sitter med det samme selv... eller jeg er ikke mor da, men svigerinne til konfirmanten. Når jeg tenker tilbake på hva som ble tatt opp i talene jeg fikk da jeg var konfirmant mener jeg det var flere sånne historier fra jeg var liten, historier av typen som tanter og bestemødre syns var søte og jeg som 15åring syns var dødsflaue :ler:

Da "vår" konfirmant ønsker ting veldig uformelt har jeg og mannen min tenkt å lage talen som en slags samtale, altså vi forteller litt om hverandre om hva konfirmanten har betydd for han og etterhvert meg opp gjennom årene. Tenkte å snakke om hyggelige ting, og knytte det litt til årstall og begivenheter underveis.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...