Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet (endret)

Jeg hørte at det var noe som het Allergan ( eller noe i den duren ) som man får kjøpt i helsekost forretning. Skulle visst være bra mot allergi.

Noen som har prøvd ut dette?

Funker mot pollen?

Endret av Arkna
Videoannonse
Annonse
Gjest Frysepulver
Skrevet

Vallergan er en allergimedisin. Mange får den også mot søvnproblemer. Jeg fikk den mot det og jeg synes den var helt forferdelig. Ble veldig svimete, følte meg helt rar, ble overfølsom, nærtagen etc.

Ville heller forsøkt Zyrtec eller den andre jeg ikke husker navnet på i farten før jeg prøvde Vallergan. Mange som har reagert på den, både her på forumet og ellers.

Gjest Frysepulver
Skrevet

Eh, Vallergan er IKKE helsekost.

Skrevet

Vallergan vet jeg hva er, ikke det jeg tenkte på her. Dette er en naturmedisin mot allergi.

Heter Allerg... et eller annet. Ska finne ut sikkert hva det het. Var i helsekostbutikken i dag, men jeg kjøpte det ikke siden jeg ville sjekke om nån hadde erfaringer med det først.

Skrevet

Frysepulver:

Jeg reagerer på Vallergan på sammemåte som deg. Jeg fikk et tips om å ta Vallergan ca 18.00 istedet for ca 1 time før legging (som er anbefalt) . Da slipper jeg å være helt i ørska dagen etter iallefall.Bedre å være trøtt før man legger seg, enn morgenen etter.

Skrevet

Ja, Allergard var det det heter. Er så påvirka av pollen om dagen og ingen tabeletter funker. Tenkte jeg skulle teste ut dette på helsekostn.

  • 3 uker senere...
Gjest Gjest_Stian_*
Skrevet

Hei jeg har prøvd Allergard og det virker helt fantastisk. Jeg brukte det forige sommer og for første gang så lenge jeg kan huske kunne jeg sitte i gresset og nyte sommeren. Faktisk virker det så bra at jeg kunne klippe gresset med manuell gresskliper uten å merke noe til allergien. For meg virket det ikke bare på pollenallergien men også på dyreallergien. Deilig å slippe å tenke på det når man er på besøk hos folk med dyr.

Man må ha både nesesprayen og tabbelettene for å få fuld effekt. Nesesprayen kan være litt ubehagelig i starten, men min erfaring er at dette gir seg etterhvert. Det kan også gå noe tid før man får noe særlig effekt. Mitt tips er å gi det en måneds tid før man gir opp. Desverre er dette heller ikke en spesielt billig affære (ingen blå resept her i gården). Men jeg anbefaler uansett produktet på det aller sterkeste og det er absolutt verdt pengene.

Jeg ønsker deg og alle andre en allergifri og deilig sommer.

Skrevet

Hvor mye koster det? Og hvor lenge før sesongen bør man begynne å bruke den?

Skrevet

Takk for tilbakemelding Stian. Og kjempefint at det fungerer på deg :)

Er litt inn for å prøve noe alternativt til apotekmedisin. Ingen av de tablettene fungerer på meg. Synd at det er så dyrt da. Men hvis jeg slipper å slite med allergien, er det nok verdt det.

Ha en kjempefin sommer du også :)

Gjest Gjest
Skrevet
Hvor mye koster det? Og hvor lenge før sesongen bør man begynne å bruke den?

Rett under 200 foren boks tror jeg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...