Fam Skrevet 30. mars 2007 #1 Skrevet 30. mars 2007 (endret) Ja nå har jeg kjøpt og testet ut Isadoras Mineral foundation. Og her kommer en liten rapport: Det var overraskende rimelig, 150,- svenske kr for en foundation, altå rundt 135,- norske. Og det er 8 gram i boksen. ( id har 9 gram) Den har litt mindre skimmer i seg enn hva det er i id sin. 7 farver å velge imellom. ( Ikke det største utvalg med dog..) Kabuki kosten kostet 140,- svenske. Og den var faktisk god å bruke. Passe myk/hard, og den røyter ikke slik som id sin har tendens til å gjøre. Og resultatet: jeg må si meg sånn passe fornøyd ( Har jo kun prøvd det 1 gang, nå i kveld) Endret 1. februar 2008 av Fam
Gjest Tweek Skrevet 30. mars 2007 #2 Skrevet 30. mars 2007 Jeg har sett ettter dette, men ser det ikke i de butikkene jeg er i..
Fam Skrevet 30. mars 2007 Forfatter #3 Skrevet 30. mars 2007 Jeg har sett ettter dette, men ser det ikke i de butikkene jeg er i.. ← Jeg kjøpte det i Sverige.
Gjest Tweek Skrevet 30. mars 2007 #4 Skrevet 30. mars 2007 Ja, men innbiller meg andre her har sagt dem har sett det i butikkene i norge.
Debra Skrevet 31. mars 2007 #5 Skrevet 31. mars 2007 men du må jo også skjønne at grunnen til at isadora sin er så billig er at den inneholder ting som er bilige og lage det av, tilsettnignsstoffer. Id sin er så ren at den er anbefalt av den amrikanske kreftforeningen. er isadora det kanskje? jeg holder meg langt unna all såkalt billig sminke kopier
Debra Skrevet 31. mars 2007 #6 Skrevet 31. mars 2007 og grunnen til å kosten røyter er at du bruker den på feil måte.
Amadea Skrevet 31. mars 2007 #7 Skrevet 31. mars 2007 Grunnen til at Id er anbfalt av den amerikanske kreftforeningen er fordi den har solfaktor. Ellers vet jeg ingenting om innoldet i Isadoras mineralmakeup.
Debra Skrevet 31. mars 2007 #8 Skrevet 31. mars 2007 også fordet den har sink. innhold i make up er ganske viktig.
Rosenrød Skrevet 31. mars 2007 #9 Skrevet 31. mars 2007 Min id-kost røyter en del. Hva gjør jeg feil??
Gjest Deception Skrevet 31. mars 2007 #10 Skrevet 31. mars 2007 men du må jo også skjønne at grunnen til at isadora sin er så billig er at den inneholder ting som er bilige og lage det av, tilsettnignsstoffer. Id sin er så ren at den er anbefalt av den amrikanske kreftforeningen. er isadora det kanskje? jeg holder meg langt unna all såkalt billig sminke kopier ← ...og atter en gang snakker du uten å sjekke ut hva som er sannheten. Isadoras mineralsminke er akkurat like ren som ID sin (jeg har lest INCI-listen), hvor bra den er, er en annen sak, og opp til hver enkelt å bedømme. I tillegg minner jeg på om at ID selges til langt under 200 kroner i USA.
venus* Skrevet 31. mars 2007 #11 Skrevet 31. mars 2007 Min id-kost røyter en del. Hva gjør jeg feil?? ← Antagelig ingenting. Det er kvalitetsforskjeller på de børstene. Noen av kabukiene fra ID røyter veldig mye.. Har du kjøpt den i butikk, så ville jeg bedt om en ny. Men altså, man bruker ikke en børste feil om den røyter. Med mindre man sitter og drar av hårene på den, så bruker man den neppe feil
Rexina Skrevet 2. april 2007 #12 Skrevet 2. april 2007 Dekker det bra? Jeg har så dårlig hud nå og har så lyst til å prøve det. Når kommer det til Norge?
Rexina Skrevet 2. april 2007 #13 Skrevet 2. april 2007 (endret) Edit: Her er en artikkel om IsaDora Minerals. det virker ikke som om Amerikanerne synes det er så dårlig Endret 2. april 2007 av Rexina
Bex Skrevet 2. april 2007 #14 Skrevet 2. april 2007 Id sin er så ren at den er anbefalt av den amrikanske kreftforeningen. er isadora det kanskje? ← Det kan jo hende at det har noe med at Isadora er et svensk merke, mens ID muligens er amerikansk...? Ville nok uansett stolt mer på godkjennelser Isadora har fått i Norge/Sverige enn amerikanske anbefalinger. Ganske strenge krav til innholdsfortegnelser her i landet.
Fam Skrevet 5. april 2007 Forfatter #15 Skrevet 5. april 2007 men du må jo også skjønne at grunnen til at isadora sin er så billig er at den inneholder ting som er bilige og lage det av, tilsettnignsstoffer. Hvor urent kan det bli med mineraler hva? Du er vel klar over at det finnes flust av merker innen mineral makeup å få kjøpt i statene? Id har ikke "ene-marked" der slik som det lenge har vært her. Mineral makeup, uansett merke er stort sett lagd av de samme mineraler, forskjellen er mengde av de forskjellige mineralene og tilsettningen av bismuth. (id inneholder bismuth, isadora også men ikke like mye vil jeg tro da den ikke er så skinnende som id sin foundation). Id sin er så ren at den er anbefalt av den amrikanske kreftforeningen. er isadora det kanskje? jeg holder meg langt unna all såkalt billig sminke kopier ← Stakkars deg du kan risikere å gå glipp av mye
Fam Skrevet 5. april 2007 Forfatter #16 Skrevet 5. april 2007 Dekker det bra? Jeg har så dårlig hud nå og har så lyst til å prøve det. Når kommer det til Norge? ← Den dekker like bra som id sin foundation. Men har ikke like stort farve utvalg. Har ikke peiling på når den er å få kjøpt i Norge, men tipper det er ganske snart...om den ikke allerede er å få kjøpt.
Rexina Skrevet 6. april 2007 #17 Skrevet 6. april 2007 Ikke for å mase, men er kosten IsaDora kosten god, og er den laget av ekte hår? Gleder meg skikkelig til den kommer til Norge, for hvis den er like ren som de andre Mineralmerkene som koster over dobbelt så mye, så er jo det fantastisk Har aldri prøvd mineral sminke før, for jeg har synes det har vært for dyrt, derfor tenkte jeg å teste ut denne
Gjest Deception Skrevet 6. april 2007 #18 Skrevet 6. april 2007 Kosten (kabukien) er av ekte hår, men jeg ville ikke kjøpt den, for den føltes ganske grov på huden. Jeg ville heller satset på en kabuki fra et annet merke; verktøyet er mer enn halve resultatet.
Rexina Skrevet 6. april 2007 #19 Skrevet 6. april 2007 Hvilket merke anbefaler du da? Og må den være av ekte hår?
Gjest Deception Skrevet 6. april 2007 #20 Skrevet 6. april 2007 Jeg er ingen kabuki-ekspert, så der må nok noen andre trå til. Men det heter seg at naturhårskoster er best til mineralfoundation fordi de lettere tar opp nok produkt i seg. Hør i et parfymeri hva de kan anbefale. Ellers koster kabukien fra ID i underkant av 300 kroner, tror jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå