Gå til innhold

Nikotin?


Fremhevede innlegg

Gjest Chrizzy
Skrevet

Er det noen som vet om nikotik i seg selv er kreftfremkallende, eller er det andre stoffene i snus og røyk som er det? Takker for svar :)

Videoannonse
Annonse
Gjest Porrr
Skrevet

Nikotin er uansett ikke bra. Hold deg unna ;)

Skrevet

Nikotin er et fargeløst stoff i væskeform. Det er en giftig alkaloid som man kan finne i tobakksplanter. Nikotin er best kjent igjennom bruken av det i tobakk og snus.

Nikotin har flere skadelige effekter på mennesket. De små blodårene arteriolene regulerer blodgjennomstrømning i mange vev. Nikotin trekker sammen muskulaturen i blodåreveggen og reduserer blodgjennomstrømningen og øker blodtrykket i arteriene og gir hypertensjon. Leggsår har oftest sammenheng med slik redusert blodsirkulasjon. Fortsatt røyking etter oppståtte leggsår resulterer i amputasjon av benet i en betydelig del av tilfellene.

Nikotin øker produksjonen av saltsyre i mavesekken og kan forverre mavesår og spiserørsbetennelse.

Dette skriver Wikipedia.no iallefall.. så kanskje jeg skal slutte å røyke:)

Gjest Chrizzy
Skrevet

Nikotin er ikke kreftfremkallende, det har jeg funnet ut nå... :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...