Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Jeg har fått et vikariat via vikarbyrå. Stillingen var i utgangspunktet ikke akkurat det jeg var interessert i, men konsulenten i byrået oppfordret meg til å ta dette oppdraget for erfaringen sin del og i tillegg kan jo et "ben innenfor" by på nye muligheter. Har fått nyss om at dette kan bli langvarig, men jeg er ikke så sikker på om det er dette jeg vil. Har egentlig mest lyst til å si opp, men er redd for at dette kan slå negativt ut og ødelegge for evt nye forespørsler fra vikarbyrået senere. Hva tror dere? Får jeg flere tjangser?

Videoannonse
Annonse
Gjest Gjesta
Skrevet

Du vil sikkert få flere muligheter. Men kan du ikke høre med dem, be dem fortsatt holde øynene oppe for andre jobbmuligher for deg. Understreke at et langvarig engasjement der du er, er uaktuelt.

De ønsker jo og at du skal gjøre et best mulig inntrykk der du er.

Skrevet

Jeg har takket nei til oppdrag fra vikarbyrå og sagt nei da et oppdrag jeg hadde ble forlenget, det hadde overhodet ingen betydning for videre oppdrag fra byrået. De spurte hvorfor jeg ikke ville fortsette (i tilfelle det var noe "galt" med bedriften), men ikke noe annet utover det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...