Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Slenger meg på denne jeg. Kunne godt tenke meg å vite hvordan denne skolen er..

Skrevet

det så ut som en ganske fet skole. bare rart jeg ikke har hørt om den...

måtte bestille katalog jeg! ;)

Skrevet

Jeg har gått på make-up manic på Niss. :) Var et skikkelig morsomt halvår. Lærer endel sminketeknikker,og får vært med på å sminke på oppsett som skolen arrangerer.. siden skolen har masse linjer innen scene og studio,så er det masse skuespill og greier som skjer.

Man må være frempå og melde seg på alt som skjer da..for å få erfaring og kontakter. Et halvt år er jo ikke mye sånn egentlig..men det er en fin start.

Skrevet

Uff hvordan skal det gå med meg da som er så sjenert? :D

Skrevet
Jeg har gått på make-up manic på Niss.  :)  Var et skikkelig morsomt halvår. Lærer endel sminketeknikker,og får vært med på å sminke på oppsett som skolen arrangerer.. siden skolen har masse linjer innen scene og studio,så er det masse skuespill og greier som skjer.

Man må være frempå og melde seg på alt som skjer da..for å få erfaring og kontakter. Et halvt år er jo ikke mye sånn egentlig..men det er en fin start.

Det er en skole man må betale for ikke sant? Hvor mye kostet det?

Skrevet

Ja det er en privatskole.. Koster rundt 50 000 om ikke jeg husker feil.

Hehe..er du sjenert keysha? hmm..Er ikke så lett! Jeg er ikke veldig frampå og suuperutadvendt av meg (er helt vanlig bare!) så det er nok mye av grunnen til at jeg ikke jobber med dette idag.

Så tydelig at de med "spisse albuer" og som virkelig gikk 150% inn for dette har fått til litt.. Det er kjempevanskelig å få jobb,og man må ha masse flaks og guts for å ha en fremtid som make-up artist/stylist..

Man bør tenke seg godt om,egentlig..jeg trodde dette var perfekt,men jeg passet nok ikke helt til det. Dumt å ha "kastet bort" penger på en utdannelse man ikke får brukt.

Skrevet

hmm.. hvorfor må man ha så veldig god selvtillit får å sminke noen? :overrasket:

tjener man egentlig noe bra ved å være make up artist ?

virker som et veldig artig og spennende yrke... =)

Skrevet

er vel ikke der det ligger.. Trenger ikke ha god selvtilit for å være en flink make-up artist! Men jeg sier at man må være frempå og ha litt spisse albuer. Man finner ikke akkurat jobber på finn.no!..man må opparbeide seg kontakter og få et ben innenfor bransjene.

Gjest gjesta
Skrevet

Når man går en slik skole så må man nok være forberedt på å stå skikkelig på hvis man ønsker å jobbe med det videre. Det er ikke en bransje hvor jobbene vokser på tre, og man lager stort sett sin egen arbeidsplass ved å jobbe frilans. Derfor er det viktig å være frempå, ha god selvtillit og vise at dette kan du, og at du er den beste til å gjøre jobben. Lønner seg også å ha kontakter med modeller og fotografer slik at du får bygd på en bra portefølje slik at du får vist deg frem og hva du kan.. Og da må du regne med å jobbe gratis, såkalt TFP med både modell og fotograf. Det vil si at alle tre får bilder for å markedsføre seg selv, uten å måtte betale de andre..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...