Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

huff.. jeg sprakk!!!!

Startet så bra i dag..

2 skiver toast til frokost.

2 knekkebrød med brunost til lunsj

1 sånn litt sulten peanøtt/tørket frukt pose.. den orange i tre tiden..

en halv plate sjokolade med ris før middag

en pasta bolognese til middag

også resten av sjokolade platen til "dessert" :(

Sjokoladen og pastabolognesen utgjorde faktisk 900 kcal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

Dro en time på trening, hard spinning! :trene:

Drukket en boks cola og mumlet i meg 4 brunost skiver med syltetøy.. (ikke brødskive, bare brunost)

Fader.. kan jo ikke gå ned et par kilo med dette kostholdet..

Det skjærer seg HVER dag :(:sjenert::sur:

veier 65 kg, er 168 cm høy, jeg skal ned til under 63! Helst ned i 60!

det er der jeg trives.. :trene:

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Ikke kjøp kola.

Ikke kjøp sjokolade.

Kjøp mer frukt.

Husk at når du trener trenger du mer mat en ellers.

Høres litt mye ut med 900 kcal, sikker på at du har regna riktig? Det du beskriver er mellom en halvpart og en tredjedel av det jeg putter i meg hver dag (jeg veier ca 100 kg og trener litt).

Endret av Cognizance
Skrevet

Ja, så har du sprukket. Men da har du bare en ekstra grunn til å være veldig flink i morgen! Husk også at hvis du setter deg selv på et helt umenneskelig regime så er det liten sjanse for at du skal klare å følge opp. Et sunt kosthold med rom for utskeielser og usunne matvarer i blant er det som skal til for å holde seg sunn og slank resten av livet.

Gjest Kristin_
Skrevet

Enig med Bada. Er det en livsstilsendring og ikke en slankekur du har i tankene så vil det alltid komme sprekker. Det viktigste er at du ikke gir opp på grunn av dem, men fortsetter med 100% innsats ;)

Nytt år nye muligheter-tråden er fin til sånne utbrudd og liknende :) anbefales på det sterkeste

Gjest Thalassa
Skrevet

sier bare en ting: NO SUGAR! det funker! bytt ut med fake-a sukker.

Ingen sjokkis da men, det greier du vel? :)

Gjest Tante Olm
Skrevet
Ikke kjøp kola.

Ikke det? Jeg hører kokain skal være udmerket å gå ned i vekt med.

Skrevet

To skiver toast til frokost? Snakker vi om fint brød, eller? Pålegget?

Brunost er en sukkerbombe som føkker opp blodsukkeret.

Og hvor er grønnsakene og frukten?

Skrevet
To skiver toast til frokost? Snakker vi om fint brød, eller? Pålegget?

Brunost er en sukkerbombe som føkker opp blodsukkeret.

Og hvor er grønnsakene og frukten?

ok litt dårlig forklart. EN toast, men to skiver grovbrød og ost i toast jern.

Skrevet
Ikke det? Jeg hører kokain skal være udmerket å gå ned i vekt med.

Jeg drakk faktisk en halv liter cola nesten hver dag for et år siden, å jeg gikk ned i vekt! rart... :trene:

Skrevet

Høres litt mye ut med 900 kcal, sikker på at du har regna riktig?

En sjokolade alene er fort 4-500 kcal, så det er nok ikke så galt regnet

Gjest Deception
Skrevet

Sjokolade med ris? Kanskje du burde lære litt mer om hva som er sunt?

Skrevet
Sjokolade med ris? Kanskje du burde lære litt mer om hva som er sunt?

Ja sånn sjokolade med puffet ris, riskaker. Bare at det her var en plate. Ok?

Vet utmerket godt det ikke er sunt. Men hvem detter vel ikke av sunnhetslasset iblandt?

Skrevet

Det er lett og det er lov å sprekke en gang i blandt! Ingen grunn til å gi opp. Et veldig godt tips som hjelper meg er å ikke ha snop i huset. Tøm alle skap for søtsaker og tøm kjøleskapet for usunn mat. Kjøp inn sunn mat som du liker. Med litt viljestyrke går alt ann ;)

Gjest Aloha
Skrevet

Meld deg inn i Vektklubb.no.

Men når det er sagt: jeg syns ikke dette var så ille iom at du trente en time etterpå, du har sikkert forbrent en del kalorier på det..

Gjest Gjest 1
Skrevet (endret)

Kanskje du kunne tenke litt over hva du liker og som er sunt, som er gode mellommåltider. Det med sjokolade, cola og brunostskiver med syltetøy er vel ikke å anbefale?

Hva med om du alltid hadde druer, lett yoghurt og annen frukt stående samt havregrøt, hjemmelaget suppe og frukt/rosiner? Kanskje er det bedre med et par knekkebrød med f.eks. fetaost og tomat fremfor brunostskiver?

Målet du har er jo ikke uoverkommelig så med jevnlig trening og hyppige måltider burde det da gå bra. Det er bedre med flere mindre måltider slik at ikke middagsporsjonen behøver være så stor. Det hjelper om du alltid har tomater, slangeagurk og salat tilgjengelig til hver middag.

Endret av Gjest 1
Skrevet
Brunost er en sukkerbombe som føkker opp blodsukkeret.

Brunosten, Fløytemysosten i fra Tine, inneholder 0 gram sukker. Tror heller det er det mettende fettet man bør bekymre seg for i dette tilfellet.

Gjest Deception
Skrevet

Brunost inneholder ikke tilsatt sukker, men store mengder laktose som forekommer naturlig i melk. Fløtemysosten har 38 gram karbohydrater pr. 100 gram, og 27 (husker ikke helt) gram fett.

Brunost er usannsynlig godt, så det er lett at det faktisk gir ganske solide utslag for den som teller kalorier.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...