gard Skrevet 15. februar 2007 #1 Skrevet 15. februar 2007 Hei Det bærer mot tur til Thailand i mai og jeg har derfor begynt å se litt på hoteller. Jeg pleier først å finne et hotell som jeg liker og deretter prøver jeg å booke hotellet der det er billigst. Noen ganger er forskjellen mellom hotellets pris (prisen man finner på hotellets hjemmeside) og prisen som man finner på discount hotel sites (som www.asiatravel.com, www.planetholiday.com etc) ganske utrolig. La meg ta et eksempel: Muang Samui Spa Resort ser ut som et flott hotell. På hjemmesiden til hotellet ser det ut som om prisen er 15000 baht (se http://www.muangsamui.com/rate.pdf) og det vil si ca 2600 kroner. Hvis man kikker på f.eks. PlanetHoliday så er prisen 131 US $ (se http://www.planetholiday.com/hotels/asia/t...spa_resort.html ) altså ca 800 kroner. Det vil si en prisforskjell på 1800 kroner pr. natt http://forum.kvinneguiden.no/uploads//emoticons/default_icon_eek.gif' alt=':overrasket:'> Enten så har jeg misforstått noe....eller så er dette et fantastisk tilbud. Eller er det bare for godt til å være sant? Er det noen som har benyttet http://www.planetholiday.com i det siste?
Gummi Tarzan Skrevet 15. februar 2007 #2 Skrevet 15. februar 2007 Jeg har ikke brukt planetholiday, men har opplevd det samme som deg flere ganger.. Vi har bestilt tur til Seychellene til sommeren (bryllupsreise) og driver nå på og søker rundt etter steder å bo. I går kom jeg over et hårreisende eksempel hvor forskjellen mellom to internettleverandører var på 10 000 nkr. Det var riktignok for 5 netter -men likevel.. Det lønner seg å titte rundt ja :-)
gard Skrevet 22. mars 2007 Forfatter #3 Skrevet 22. mars 2007 Hei Jeg var i kontakt med dette hotellet og jeg fikk et tilbud fra dem på ca 21000 THB (som er ca 3700 kroner) per natt. Dersom en går via planetholiday kan man få samme rom for 9000 THB (altså 1600 kroner). Dette er for det flotteste rommet de har men det som er interesant her er prisforskjellen. Jeg sendte mail direkte til hotellet for å spørre om dette. Det gir jo ingen mening for meg å akseptere hotellets tilbud når det er dobbelt så dyrt som på Planetholiday. Men jeg fikk dessverre ikke noe godt svar på hvorfor det er så ekstremt stor prisforskjell.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå