Gå til innhold

Miss tykk og vakker


Anbefalte innlegg

Skrevet
Var det Sossen Krogh som sto ved siden av henne på slutten der?

Hun var veldig lik iallefall

Videoannonse
Annonse
Skrevet
http://atvs.vg.no/player/index.php?id=7479

men det ironsiske er at VINNEREN er svært tynn, ikke fet i det hele tatt!

herregud!! :frustrert:

hva insinuerer dette?...

Du må sitte på andre bilder enn hva jeg gjør. Jeg klarer ikke å finne bilder som viser at hun er "svært tynn". Jeg synes faktisk det er ganske håpløst å vurdere kroppen hennes ut fra videoen, annet enn at man ikke kan se på overkroppen at hun skal være "fet".

Gjest Peachbud
Skrevet (endret)

Litt på siden, men: Jeg lurer på når vi skal få skjønnhetskonkurranser for jenter i vanlig størrelse. Jeg har bare sett konkurranser for tynne og tjukke.

Endret av Peachbud
Skrevet
Litt på siden, men: Jeg lurer på når vi skal få skjønnhetskonkurranser for jenter i vanlig størrelse. Jeg har bare sett konkurranser for tynne og tjukke.

Ja, det har jeg også lurt på. Hvorfor ikke lage en konkurranse for oss andre som ikke kommer inn i kategoriene veldig tjukk og veldig tynn. En konkurranse for jenter som har vanlige sunne kropper, og har det bra med seg selv.

Skrevet
Ja, det har jeg også lurt på. Hvorfor ikke lage en konkurranse for oss andre som ikke kommer inn i kategoriene veldig tjukk og veldig tynn. En konkurranse for jenter som har vanlige sunne kropper, og har det bra med seg selv.

Jeg forstår hva du mener, men jeg må få si at det finnes både de som er tykke og tynne og likevel har det bra med seg selv...

Skrevet
Jeg forstår hva du mener, men jeg må få si at det finnes både de som er tykke og tynne og likevel har det bra med seg selv...

Ja, klart de også finnes :) Jeg tenkte mer på en konkurranse der deltakerne slipper å slite seg til en viss vekt, samtidig risikere helsen sin, for å kunne vinne.

Skrevet

Mener dere virkelig at denne dama er slank? Jeg syntes hun så ganske blubbete ut, DE digre overarmene...

Skrevet

Ikke mye kjøtt på den dama der, nei...er det mulig. :forvirret:

Skrevet
det beviser at man trenger litt mer tid til å omdefinere vakker. verden er ikke klar for at fete kvinner også kan være vakre... tankevaner er vanskelige å vende.

Feite kvinner ble en gang i tiden ansett for å være attraktive. Det vil si det var vel mer av et statussymbol enn seksuell tiltrekning. Å være feit viste at du var velstående og av høy rang fordi du hadde tilgang til en overflod av mat - som den gang var en begrenset ressurs.

I dag har alle tilgang til mat i overflod, og til og med sosialklienter kan spise seg feite. Dermed er det ikke lenger et symbol på rikdom å være feit. Og samfunnets veltilpassede besteborgere trengte nye symboler.

Det at en tynn kropp i våre dager anses for attraktivt er ikke tilfeldig. En tynn kropp symboliserer kontroll og personlig ansvar. Begge er fremtredende størrelser i høyreorientert ideologisk tankegods. Slik som at man er sin egen lykkes smed osv. Det vil si at slankhet symboliserer status på samme måte som fedme i eldre tider.

Men man bør vel heller ikke overse evolusjonsperspektivet ved skjønnhet. Seksuell tiltrekning handler i bunn og grunn om best mulig arvemateriale for avkommet. Jo bedre arvematerialle partneren uttrykker, jo trangere eller våtere blir det i trusa. Slik at man må nok bare innse, at hva skjønnhet angår, kan ikke en feit og dvask kropp måle seg mot en slank og spenstig kropp.

For øvrig var den missedama tydelig overvektig. Enkelt og greit.

Skrevet
Feite kvinner ble en gang i tiden ansett for å være attraktive.

Fete kvinner blir fortsatt ansett for å være attraktive i fattigere deler av verden, gjerne fordi det forbindes med velstand,

Gjest Chrizzy
Skrevet

Man så jo ikke kroppen hennes da. Kanskje hun hadde en kjempesvær rumpe! :ler:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...