Tabris Skrevet 12. januar 2007 #1 Skrevet 12. januar 2007 Dette høstsemesteret hadde jeg innleveringsoppgaver i alle tre fagene jeg tok. Alle tre er nå ferdig sensurert, og jeg har fått både karakter på oppgavene og endelig standpunktkarakter i alle fagene. Mitt spørsmål er da: Har jeg lov å legge dem ut på min blog? Jeg har forsåvidt alt gjort det, og også skrevet en disclaimer om at jeg har opphavsrettighetene og at ingen kan kopiere, printe eller gjøre noe med dem uten min skriftlige tillatelse. Men er dette lov? Eller kan jeg få inndratt karakterene pga. juks, siden studenter som kommer etter meg nå kan lese dem åpent?
onyx Skrevet 12. januar 2007 #2 Skrevet 12. januar 2007 Selvfølgelig kan du legge ut din egen oppgave. Du jukser da ikke, så du kan selvfølgelgi ikke få noen straff om noen andre blir tatt for å jukse med din oppgave.
Tabris Skrevet 13. januar 2007 Forfatter #3 Skrevet 13. januar 2007 Takk for svar. Jeg trodde egentlig det selv, men var ikke helt sikker.
sacred Skrevet 13. januar 2007 #4 Skrevet 13. januar 2007 Jeg skulle selvfølgelig tro at du kan legge de ut, ja! Om noen finner de og bruker de er det de som jukser, ikke du
Lofotdorsken Skrevet 15. januar 2007 #5 Skrevet 15. januar 2007 Dette høstsemesteret hadde jeg innleveringsoppgaver i alle tre fagene jeg tok. Alle tre er nå ferdig sensurert, og jeg har fått både karakter på oppgavene og endelig standpunktkarakter i alle fagene. Mitt spørsmål er da: Har jeg lov å legge dem ut på min blog? Jeg har forsåvidt alt gjort det, og også skrevet en disclaimer om at jeg har opphavsrettighetene og at ingen kan kopiere, printe eller gjøre noe med dem uten min skriftlige tillatelse. Men er dette lov? Eller kan jeg få inndratt karakterene pga. juks, siden studenter som kommer etter meg nå kan lese dem åpent? ← Du kan ikkje bli "tatt" for juksing, men eg kan ikkje skjønna at du vil legge dei ut. Tenk kor lett det då vert for studentar som kjem etter deg. Konsekvensen, dersom du har fått eit ok resultat er jo at snittkarakteren aukar, og din karakter vert mindre verdt. Dessutan må du hugse å leggje inn oppgåvene dine i ForskDok viss du verkeleg vil ha copyright på dei. Forresten; er det på vidaregåande nivå, eller høgare?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå