Gå til innhold

Duoderm plaster


Fremhevede innlegg

Skrevet

Fikk beskejd v legen å kjøpe duodermplaster, klippe det til og ha det på et sår. Men hvilken side er det som skal ned mot såret? Står ikke på pakningen.

Var jo sinssykt dyrt, så vil jo ikke sløse.

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Fikk beskejd v legen å kjøpe duodermplaster, klippe det til og ha det på et sår. Men hvilken side er det som skal ned mot såret? Står ikke på pakningen.

Var jo sinssykt dyrt, så vil jo ikke sløse.

Den siden som beskyttelsepapiret er på, skal mot såret - det er jo den siden klisteret sitter på. Under bandasjen dannes det et godt (og vått) gromiljø. Lett ikke på bandasjen i tide og utide, men la den være i fred i så mange dager som bruksanvisningen angir (hvis den løsner før dette, eller at huden blir varm og rød, skal du selvsagt sjekke og evt. skifte) - da er såret best beskyttet. Du kan dusje med denne bandasjen.

Duoderm betyr forresten "annen hud" eller "dobbel hud", og brukt på rett type sår på rett måte er den helt genial (snakker av erfaring). Men dyr er den, ja. God bedring!

Skrevet

Takk. Det fulte ikke med noen bruksanvisning. Så plasteret fester seg av seg selv, slik som compeed? Trenger ingen tape?

Skrevet

Varm det litt i mellom hendene før du drar av tapen. Og når du setter det på ha trykk handa litt oppå for oppvarming.

Er litt som compeed, men mye bedre syns jeg. Men ja, fester av seg selv.

Et annet tips om du ikke vet er å ikke ha hjørner. Klipp det i en sirkel eller oval. Hjørnene gjør at duodermen løsner mye fortere og du må bytte.

Skrevet

Tusen takk for svar.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...