Gå til innhold

Har noen treningstips?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Jeg liker egentlig best å trene aerobic/step og sånt. Men - så snart jeg gjør det får jeg betennelse i achillessenen, gjerne på begge beina..... :tristbla:

Ikke veldig glad i spinning, men har skjønt at det er et alternativ. Så jeg skal prøve det.......

Men - er det noen som har andre tips for hva som kan gjøres uten å få betennelse?? Jeg er ikke spesielt selvmotiverende ;) , dvs. trenger noen som "drar" litt...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Spinning er jo veldig bra trening da, men skjønner at man kan bli litt lei i lengden. Et tips er jo å prøve forskjellige timer, instruktør og musikk er alfa og omega! Selv har jeg hatt en spinningpause en stund nå, på grunn av heslig musikkvalg. Men sliter man med egenmotivasjon, kan jeg ikke tenke meg noe bedre treningsalternativ.

Skrevet

Har du prøvd ro-trening på et treningssenter?

Ellers har jeg veldig god erfaring med å spørre de som jobber på treningssenteret. Jeg måte selv få veiledning i hva jeg kunne trene for å unngå vondt i bekkenet. Det var supert, og nå, etter år med "overvåket" trening er jeg sterk nok til å trene det aller meste. Anbefaler deg å ta en prat med en god veileder på senteret der du vanligvis trener. Lykke til :)

Skrevet

Du burde kanskje finne ut hvorfor du får betennelse. Kanskje det er sko etc? Kanskje du tar i for hardt.

For min egen del trener jeg spinning en gang i uken, og synes det holder. Trener generelt mye forskjellig, men synes det er bra med spinning for kondisjon og forbrenning. Spinning er jo også lite belastende for sener osv i forhold til aerobic. Styrketrening kan nok også være bra, og har du litt vanskelig for å motivere deg på egen hånd kan du gå på timer med for eksempel Body pump osv.

Mange treningssentre har ulike typer kampsportaktige fellestreninger som kanskje også er et alternativ!

Ellers synes jeg som de andre her at du bør ta kontakt med en treningsveileder der du trener. De har ofte mye gode tips.

Skrevet

Takk for tips! :)

Lillely: jeg har faktisk tenkt på at jeg nok bør finne ut hvorfor jeg får det. Har ikke trent på ca to måneder i høst - så trener jeg igjen - og bums, der er betennelsen. Legen mente at det var en viss risiko for at det var blitt kronisk, har kjent det (men ikke gjort noe med/mot det) i ett års tid..... Får vel forske litt på det.

Jeg skal ta mot til meg å snakke med treningsveileder - tror de har begynt med sånn personlig trener opplegg, og det er vel ikke så skummelt. Er eller litt engstelig for treningssentre (bortsett fra timer i sal) fordi jeg er nokså usportslig og sånt. :sjenert: Men alternativet er tydeligvis å bli fet - og det er jo ikke så veldig lurt. I dag tror jeg at jeg tar meg en svømmetur, det er jo også god mosjon.... og ikke skummelt :ler:

  • 2 uker senere...
Skrevet

Svømming er god trening - og veldig vennlig treningsform

for kroppen. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...