Gjest Gjest Skrevet 11. november 2006 #1 Skrevet 11. november 2006 Har plutselig oppdaget at jeg har i det siste fått masse småbetente hårsekker på kroppen Det er verst på overarmene, leggene og litt på lårene. Ser ut som små røde prikker, når jeg klemmer på dem så kommer det ut litt " hvitt" gøgge Hva kommer dette av, og er det noe jeg kan gjøre med dette? Ser jo ikke akkurat pent ut...... Tips anyone?
Gjest Gjest Skrevet 11. november 2006 #2 Skrevet 11. november 2006 Jeg ville peelet hele kroppen et par-tre ganger i uken til å begynne med. For å få bort mye død hud og ny hud får komme frem. 1
Gjest Gjest Skrevet 13. november 2006 #3 Skrevet 13. november 2006 Det er noe herk med sånne hårsekkbetennelser... Jeg har begynt å nappe hårene på føttene og ved bikinilinjen. Dette har medført at jeg har fått flere inngrodde hår og noen betente hårsekker. Særlig ved bikinlinjen har jeg fått noen store betennelser...har nesten vært der i to måneder nå. Jeg har passet på å ikke presse så mye på dem og latt dem få gro i fred, men de forsvinner ikke. har ikke turt å barbere eller nappe i disse områdene nå siden jeg vil at de skal gro bra. Vet ikke helt hva jeg skal gjøre nå...Har prøvd å smøre på både sinksalve og mild kortisonsalve, men det funker ikke noe særlig... Tar gjerne mot noen råd:) Ja takk!!
Scapa Skrevet 13. november 2006 #4 Skrevet 13. november 2006 Gjest2: Sørg for at huden er HELT ren før du napper. Når du er ferdig med å nappe(barbere eller vokse) går det an å bruke litt zinksalve der du er rød Peel (eller gjerne tørrbørst) huden jevnlig og bruk fet krem.
Gjest Gjest Skrevet 13. november 2006 #5 Skrevet 13. november 2006 Peeling hjelper ikke-det blir verre av det. Jeg har hatt dette lenge.
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. april 2010 #6 Skrevet 3. april 2010 Det er smart å smøre på bakteriedrepene middel. Du kan også prøve sprit eller after shave. Det svir helt sykt de første gangene, men det funket for meg etter et par ganger:)
Gjest Pia Skrevet 9. juni 2011 #7 Skrevet 9. juni 2011 Hvor lang tid tar det sånn ca. før disse blir borte? De er små lixm.. Og hvordan peeler jeg kroppen?
Gjest Gjest Skrevet 12. juni 2011 #8 Skrevet 12. juni 2011 Hvor lang tid tar det sånn ca. før disse blir borte? De er små lixm.. Og hvordan peeler jeg kroppen? Det du gjør er å gå til hudlege...Spør fastlegen din om henvisning. Lykke til
Gjest Gjest Skrevet 12. juni 2011 #9 Skrevet 12. juni 2011 Det du gjør er å gå til hudlege...Spør fastlegen din om henvisning. Lykke til Evnt hudpleier hvis du ikke føler du har infeksjon i hårsekkene.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå