Gjest Gjest Skrevet 27. oktober 2006 #1 Skrevet 27. oktober 2006 Etter et migreneanfall har kjeven min hovnet veldig opp på den ene siden, og jeg ser ut som om jeg har kusma. Hodet er bedre nå, men kjeven har begynt å verke, og kjennes litt "bedøvet/følelsesløs" når jeg tar på den. Har aldri hatt det sånn her etter migrene tidligere, og jeg er alltid obs på å ikke spenne kjeven når jeg har migrene. Har ikke lyst til å løpe til legen uten å ha en skikkelig god grunn, så tenkte å høre her inne først om det er noen som vet hva det kan være?
Gjest Gjest Skrevet 27. oktober 2006 #2 Skrevet 27. oktober 2006 Du har ikke fått en betennelse i kjeven da? Vet ikke hvordan det er med migrene. Men du burde dra til lege og kanskje få betennelsesdempende tabletter for det. Eventuelt kan du prøve ibuprofein som du kan kjøpe på apoteket.
Gjest Gjest_Lion Queen_* Skrevet 27. oktober 2006 #3 Skrevet 27. oktober 2006 Kanskje du har en tann som trykker på en nerve eller no? For en stund siden opplevde jeg uutholdelige hodesmerter. Det var helt lammende,akkurat slik migrene kan kjennes. Jeg gikk til lege,og fikk migrenetabl.og rekv.til m.r. Like etterpå, da jeg var jeg til min årlige tannsjekk, oppdaget tannlegen en visdomstann i overkjeven som lå litt kinkik til,og som hadde begynt å råtne. Tannen ble fjernet,og hodesmertene forsvant som dugg for solen.Har ikke hatt migrene siden. Bare en opplevelse jeg ville dele,kanskje du kan oppsøke en tannlege hvis ikke legen din kan hjelpe deg? Lykke til!!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå