Kara W Skrevet 17. oktober 2006 #1 Skrevet 17. oktober 2006 Jeg gifter meg til neste år, og vi har ikke satt sammen gjestelisten enda, men alikvell er noen ting allerede klart. Jeg har blant annet en bekjent som har spurt masse om bryllupet, om når det skal være slik at han kan ordne fri fra jobben og slikt. Jeg vet allerede nå at jeg ikke vil ha ham der, men får meg ikke til å si det. Jeg har veldig vanskelig for å si nei i de fleste situasjoner, og klarer ikke å få meg selv til å såre noen. Alikevell vet jeg at jeg må gjøre det. Så langt har jeg avfeid med at vi ikke vet noe enda, og at det kanksje bare blir et lite bryllup. Men jeg vet jo, og han kommer til å finne ut at det ikke er et lite bryllup. Har noen noen gode råd om hvordan å si det pent? Han eier ikke sosiale antenner, så det nytter ikke å hinte. Vi har for det meste kontakt via mail og msn, men jeg skal møte ham når jeg drar på ferie om to uker. Skal jeg si det til ham da? Lettere å feige ut, så slipper jeg å se reaksjonen hans. Har også en veninne som jeg har kranglet med, og som jeg nå vurderer å ikke invitere alikevell (ikke første gang vi krangler, og jeg blir alltid utrolig såret og frustrert hver gang). Men det skal jeg la gå en stund til for å se hvordan utvikkler seg. Ikke lett!
Gjest Gjest Skrevet 17. oktober 2006 #2 Skrevet 17. oktober 2006 Det er frekt å ta det som en selvfølge at man blir invitert i bryllup. Det er også frekt å hinte om at man ønsker å bli bedt. Hvis det er et menneske du ikke ønsker å ha noe særlig kontakt med, så ser jeg ikke problemet med å la være å be ham. Blir han sur så er vel det helt ok? All den tid du ikke liker ham. Da holder han seg kanskje unna deg. Jeg er like mye mot å pliktbe gjester som jeg er mot betalende gjester i bryllup.
BIRE Skrevet 18. oktober 2006 #3 Skrevet 18. oktober 2006 å huff det må være slitsomt å ha en bekjent som stadig tror han skal få komme i bryllupet.Bare si at bryllupet er for familie og noen gode nære venner.Slikt har jeg sagt det til alle de bekjente som spørr om de er invitert.Til en så viktig dag vill jeg bare ha de nærmeste rundt meg,ikke noen bekjente bare,fordi jeg regner med at denne dagen kommer jeg til å stor grine hele dagen,litt nerver begynner å melde seg nå he he. Har desverre noen inngiftete mennesker jeg helst vill slippet å ville ha der den dagen. Det er to personer jeg ikke liker men siden de er gift med noen i min familie så må de komme, det kan jeg være med på.Er ikke sikker de møter opp en gang.(får man håpe) Men ellers så har faktiskt gjestelista våres forandret seg opp og ned dette året vi har planlagt bryllup.Vi gifter oss i begynnelsen av juni 2007. Vi har også en kuvert pris pr person på 1500kr så det sier seg vel også at man ikke ber flere en familie og nære venner. LYKKE TIL KARA W. BIRE.
Gjest Gjest Skrevet 18. oktober 2006 #4 Skrevet 18. oktober 2006 Jeg er like mye mot å pliktbe gjester som jeg er mot betalende gjester i bryllup. ← Que? Er det vanlig å la gjestene betale for inngang? Det har jeg aldri hørt om, men kanskje vi skal benytte oss av den taktikken? Anton
Gjest Cosmic Girl Skrevet 18. oktober 2006 #5 Skrevet 18. oktober 2006 Jeg opplevde også mye av dette, og det var vanskelig. Det jeg sa til folk, var at det ble et lite bryllup for kun de nærmeste. I tillegg sa vi at vi hadde som kriterie at brudgommen og jeg begge skulle kjenne de vi inviterte, og da falt de litt mer perifere ut. De fleste godtok dette, men det var selvfølgelig enkelte som likevel tok det for gitt at de skulle bli invitert. Men ingen av de vi ikke ønsket å ha i bryllupet ble invitert til syvende og sist
Gjest Ninakanin Skrevet 18. oktober 2006 #6 Skrevet 18. oktober 2006 Det er jo han selv som har utsatt seg for pinligheter ved å ta for gitt å bli invitert, og i tillegg gjøre deg så utrolig oppmerksom på at han tar dette for gitt!! Du har ikke noe skyld i dette, og jeg ser ikke hvorfor du skal utsette det noe særlig lengre å si at du desverre ikke kommer til å invitere ham i bryllupet, pga prioriteringer underveis i planleggingen! lykke til, uansett, det blir ubehagelig akkurat der og da, men hallo, det blir IKKE bedre av å vente!
Gjest Gjest Skrevet 18. oktober 2006 #7 Skrevet 18. oktober 2006 Que? Er det vanlig å la gjestene betale for inngang?Ja, er visst det iflg enkelte her. Eller 'betale for drinker'som det så pent heter
Sympatia Skrevet 18. oktober 2006 #8 Skrevet 18. oktober 2006 Enkelt å greit, du sier til han enten at bryllupet er bare for deres nermeste,eller at du sier at både du og mannen din må kjenne han for at han skal bli invitert.
Gjest squeeky Skrevet 18. oktober 2006 #9 Skrevet 18. oktober 2006 Det er naturlig at brud og brudgom setter opp listen sammen, og da er det jo bare å si at hvis dere skal få hjulet til å gå rundt, så MÅ dere dele opp listen 50/50....og da er det dessverre ikke plass til ham. Om han blir sur, og du i utgangspunktet ikke liker ham, så slipper du kanskje mer av han i fremtiden
Gjest Gjest Skrevet 18. oktober 2006 #10 Skrevet 18. oktober 2006 Que? Er det vanlig å la gjestene betale for inngang? Det har jeg aldri hørt om, men kanskje vi skal benytte oss av den taktikken? Anton ← Gjetter på at det siktes til "ikke-gratis bar". Helt enig i at det er en uting!
Gjest Gjest Skrevet 29. oktober 2008 #11 Skrevet 29. oktober 2008 Jeg gifter meg til neste år, og vi har ikke satt sammen gjestelisten enda, men alikvell er noen ting allerede klart. Jeg har blant annet en bekjent som har spurt masse om bryllupet, om når det skal være slik at han kan ordne fri fra jobben og slikt. Jeg vet allerede nå at jeg ikke vil ha ham der, men får meg ikke til å si det. Jeg har veldig vanskelig for å si nei i de fleste situasjoner, og klarer ikke å få meg selv til å såre noen. Alikevell vet jeg at jeg må gjøre det. Så langt har jeg avfeid med at vi ikke vet noe enda, og at det kanksje bare blir et lite bryllup. Men jeg vet jo, og han kommer til å finne ut at det ikke er et lite bryllup. Har noen noen gode råd om hvordan å si det pent? Han eier ikke sosiale antenner, så det nytter ikke å hinte. Vi har for det meste kontakt via mail og msn, men jeg skal møte ham når jeg drar på ferie om to uker. Skal jeg si det til ham da? Lettere å feige ut, så slipper jeg å se reaksjonen hans. Har også en veninne som jeg har kranglet med, og som jeg nå vurderer å ikke invitere alikevell (ikke første gang vi krangler, og jeg blir alltid utrolig såret og frustrert hver gang). Men det skal jeg la gå en stund til for å se hvordan utvikkler seg. Ikke lett!
Jade Skrevet 1. november 2008 #12 Skrevet 1. november 2008 (endret) Jeg går utifra at han ikke er den eneste vennen din du utelater i bryllupet? Dermed kan han ikke bli fornærmet om han får "avslag". Forklar han bare at dere ikke har sjangs til å invitere alle venner i bryllupet. Har han ikke forståelse for det, så ikke la det være ditt problem. Edit: Argh! Jeg så ikke at noen hadde dradd opp en 2 år gammel tråd Så bare at det var oktoberdato, men ikke at det sto 2006 Endret 1. november 2008 av Jade
Kara W Skrevet 1. november 2008 Forfatter #13 Skrevet 1. november 2008 Nå er det et og et halvt år siden jeg giftet meg, men takk for tipset Han sa ikke noe på at han ikke ble invitert, og jeg sa ikke noe på at jeg ikke ble invitert til hans bryllup i våres
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå