Gå til innhold

Døv på det ene øret


Fremhevede innlegg

Skrevet

Samboeren min har begynt å høre ekstremt lite på høyre øre!

Han sa det begynte for 2 dager siden eller noe.

Det var som en "dott" som aldri ville ut, og han hører bare dårligere på det.

Jeg har sagt at han må gå til legen, i tillegg til at han har hostet som en gal i over 2 uker, uten form for å være forkkjølet eller syk.

Han så han boret hull eller noe i støtfangere på bilen, men brukte hørselsvern, og han mente det var da det kom.

Men han begynner å bli veldig bekymret!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Han bør gå til legen! Luftveisinfeksjoner trenger ikke nødvendigvis være forbundet med forkjølelsessymptomer og han kan f.eks. ha ørebetennelse. Nedsatt hørsel og følelsen av "dott" i øret kan også f.eks. være forårsaket av en opphopning av ørevoks. Alt dette er det bare en lege som kan gjøre noe med, så få ham avgårde first thing in the morning!

Forresten så har jeg selv merket at f.eks. symptomer på ørebetennelse har meldt seg etter bruk av hørselvern. Jeg tror det er fordi hørselvern skaper ett annet trykk i ørene enn det som er normalt.

Skrevet

Nei, ørebetennelse er ikke farlig, men det kan være forferdelig vondt og i verste fall sprekker trommehinnen. Han kan også bli rimelig syk mens det pågår. Siden han er voksen, vil han sannsynligvis få antibiotika hvis det viser seg å være ørebetennelse.

Jeg var et såkalt "ørebarn" som liten og har hatt ørebetennelse sikkert 50 ganger, også etter at jeg ble voksen. Trommehinnene mine har både sprukket og blitt stukket hull på (De gjorde det før), men jeg hører like godt.

Skrevet

Han bør ta en tur til legen for dersom han sprekker trommehinnen så kan arrdannelsen i ettertid gi litt nedsatt hørsel. Legen kan både gi medisiner og evnt dernere.

Skrevet

Forresten så har jeg selv merket at f.eks. symptomer på ørebetennelse har meldt seg etter bruk av hørselvern. Jeg tror det er fordi hørselvern skaper ett annet trykk i ørene enn det som er normalt.

Når man bruker ørepropper eller hørselvern, eller hodetelefoner, vil antall bakterier i øret være 700 ganger så høyt etter en times bruk. Antar det er fordi det ikke kommer luft til i øret, så blir grunnlaget for bakterier desto bedre, varmt og inneklemt der inni.

Skrevet
Nedsatt hørsel og følelsen av "dott" i øret kan også f.eks. være forårsaket av en opphopning av ørevoks. Alt dette er det bare en lege som kan gjøre noe med, så få ham avgårde first thing in the morning!

Ja, jeg kjenner en som gikk til legen pga dårlig hørsel, og legen fant ut at det skyldtes opphopning av ørevoks. Resepten var da å helle en spiseskje matolje i øret hver kveld for å løse opp voksen :overrasket: Men det hjalp faktisk, så det kan være verst et forsøk ;)

Skrevet

Han er ikke døv lengere :ler:

Alt ble edre i dag visstnok :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...