ashera Skrevet 30. august 2006 #2 Skrevet 30. august 2006 (endret) Hvor har du hørt det, da? Jeg har bare hørt at man skal være forsiktig medisinen dersom man har høyt blodtrykk/og eller hjerteproblemer fra før. Man får ikke hjerteproblemer av Bricanyl! Sikker på at du ikke har hørt feil, da? Noen får nemlig litt hjerteBANK umiddelbart etter inntak, men det er jo noe helt annet enn hjertePROBLEMER. Endret 30. august 2006 av hera
Spoven Skrevet 30. august 2006 #3 Skrevet 30. august 2006 Jeg har alltid fått litt gallopperende hjertebank av bricanyl, det kjennes ut som hjertet skal hoppe ut av brystet på meg. Men det er bare en bivirkning, og det kvalifiserer vel neppe som hjerteproblem. Har brukt den i flere år, litt fram og tilbake, og har aldri hørt fra legen min at man kan få hjerteproblemer av den.
Gjest Gjest Skrevet 30. august 2006 #4 Skrevet 30. august 2006 Dette er bare en bivirkning som kan oppstå.. Det finnes to reseptorer som heter b1 og b2. b2 finnes i lungene og b1 i hjertet. Bricanyl inneholder signalstoff som skal virke på b2 i lungene for å utvide dem, men det som kan skje er at signalstoff virker litt på b1 i hjertet og dermed oppleves hjertebank.. enkelt fortalt ikke farlig!
minienthe Skrevet 30. august 2006 Forfatter #5 Skrevet 30. august 2006 var det jeg mente jeg og men leste såvidt i en tråd her at det kunne føre til hjertefeil, derfor skvatt jeg
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå