Gjest meg Skrevet 3. august 2006 #1 Skrevet 3. august 2006 Hei, Jeg har vært deprimert i det siste, og nå har jeg begynt å kjenne det som om jeg får "stikk" i hjertet, hvis dere skjønner... I tillegg er jeg blitt nummen i den venstre hånden. Noen som vet hva dette kan være? Takknemlig for alle svar!
Ling Skrevet 3. august 2006 #2 Skrevet 3. august 2006 Ring legevakten, det er nok det beste! Lykke til!
Gjest Gjest Skrevet 3. august 2006 #3 Skrevet 3. august 2006 Hjertet blir påvirket av den psykiske tilstanden, så småstikk i hjertet er ikke noe farlig hvis man er deprimert. DET jeg derimot reagerer på her, er at du skriver du er nummen i venstre hånd - det skal du få sjekket ut hos legen. Nummenhet sammen med småstikk i hjertet får ikke de småstikkene til å virke så uskyldige likevel.
Ling Skrevet 3. august 2006 #4 Skrevet 3. august 2006 Hjertet blir påvirket av den psykiske tilstanden, så småstikk i hjertet er ikke noe farlig hvis man er deprimert. DET jeg derimot reagerer på her, er at du skriver du er nummen i venstre hånd - det skal du få sjekket ut hos legen. Nummenhet sammen med småstikk i hjertet får ikke de småstikkene til å virke så uskyldige likevel. ← My point exactly!
Gjest Gjest Skrevet 3. august 2006 #5 Skrevet 3. august 2006 My point exactly! ← Ofte er det lurt å forklare poengene sine.
Gjest Gjest Skrevet 3. august 2006 #6 Skrevet 3. august 2006 Takk for svar! Det jeg tenkte, var at nummenheten også bare kan være påvirket av den psykiske tilstanden? Så det også kommer til å gå over av seg selv når jeg får det bedre psykisk? Vil ikke bli hypokonder heller...
Gjest Gjest Skrevet 3. august 2006 #7 Skrevet 3. august 2006 Takk for svar! Det jeg tenkte, var at nummenheten også bare kan være påvirket av den psykiske tilstanden? Så det også kommer til å gå over av seg selv når jeg får det bedre psykisk? Vil ikke bli hypokonder heller... ← Vi her kan ikke vite noe om dette. Nummenhet på venstre side sammen med stikk i hjertet bør du få undersøkt hos lege. Hvis du velger å avvente situasjonen, og se om det forsvinner av seg selv - så er det ditt valg. Jeg ville gått til legen.
Gjest Neffi Skrevet 3. august 2006 #8 Skrevet 3. august 2006 HVor gammel er du? Er du overvektig? Er du i OK fysisk tillstand? Er det noen i familien din som har svakt hjerte? = sykdommer, hatt infarkt, e.l
Gjest Gjest Skrevet 3. august 2006 #9 Skrevet 3. august 2006 HVor gammel er du? Er du overvektig? Er du i OK fysisk tillstand? Er det noen i familien din som har svakt hjerte? = sykdommer, hatt infarkt, e.l ← Jeg er ikke overvektig, noen kilo for mye bare. I 40-årene. Ingen i familien som har hatt infarkt eller lignende. Ikke akkurat topptrent, men har ikke eller har hatt noen andre sykdommer/fysiske plager.
Gjest Neffi Skrevet 3. august 2006 #10 Skrevet 3. august 2006 Jeg er ikke overvektig, noen kilo for mye bare. I 40-årene. Ingen i familien som har hatt infarkt eller lignende. Ikke akkurat topptrent, men har ikke eller har hatt noen andre sykdommer/fysiske plager. ← Du må dra til legevakta. Ikke fordi det behöver å väre noe - men DET KAN väre det. Du er ikke 20 år, noe jeg trodde.
Ling Skrevet 3. august 2006 #11 Skrevet 3. august 2006 Takk for svar! Det jeg tenkte, var at nummenheten også bare kan være påvirket av den psykiske tilstanden? Så det også kommer til å gå over av seg selv når jeg får det bedre psykisk? Vil ikke bli hypokonder heller... ← Nummenhet i armen kan ha noe med det psykiske å gjøre, i likhet med stikk i hjertet. Men, som flere sier, det ville sikkert vært klokt å få det sjekka på legevakta. Hjertet er liksom ikke noe man "klarer seg uten" så alt for lenge.... Hvis de kan avkrefte at noe fysisk er galt, kan du jo vurdere andre tiltak for å rette opp det psykiske, men da vet du jo - og det kan hjelpe mye.
Gjest Neffi Skrevet 3. august 2006 #12 Skrevet 3. august 2006 Det fysiske og psykiske gjör like stor skade da det gjelder hjerte. det er bare det at man boter det på forskjellige måter.
Gjest Gjest Skrevet 3. august 2006 #13 Skrevet 3. august 2006 Kan du utdype det, Neffi? Mener du at det psykiske også kan gjøre direkte fysisk skade på hjertet, eller mente du i overført betydning? -trådstarter
Gjest Neffi Skrevet 3. august 2006 #14 Skrevet 3. august 2006 Kan du utdype det, Neffi? Mener du at det psykiske også kan gjøre direkte fysisk skade på hjertet, eller mente du i overført betydning? -trådstarter ← Ja... Sorg, depressjon angst osv sliter masse på hjerte. Det gir fysiske symptomer på hjerte som kan gi hjerteinfark, propp, flimmer osv.
Gjest annen gjest Skrevet 3. august 2006 #15 Skrevet 3. august 2006 Ja... Sorg, depressjon angst osv sliter masse på hjerte. Det gir fysiske symptomer på hjerte som kan gi hjerteinfark, propp, flimmer osv. ← Men hjertet leges vel igjen når psyken blir bra igjen - eller?
Gjest gjest1 Skrevet 3. august 2006 #16 Skrevet 3. august 2006 Jeg er hjertepasient og kan ofte oppleve stikk i hjertet. For min del "er det ingen fare", men TS bør dra på legevakten og sjekke dette i dag, ja
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå