Pepita Skrevet 11. juli 2006 #1 Skrevet 11. juli 2006 Driver å lurer på om vi skal kjøre buss eller tog fra flyplassen til sentrum. Buss: Tar 90 min, koster ca 150 kr pr pers en vei Tog: Tar 45 min, koster ca 250 kr pr pers en vei Vi kommer ikke i rushtida, så regner med at trafikken går greit. Kjører vi buss, ser vi mer av landet/byen, men bruker dobbelt så lang tid... Hva ville dere gjort/pleier dere å gjøre???
marsy Skrevet 11. juli 2006 #2 Skrevet 11. juli 2006 Driver å lurer på om vi skal kjøre buss eller tog fra flyplassen til sentrum. Buss: Tar 90 min, koster ca 150 kr pr pers en vei Tog: Tar 45 min, koster ca 250 kr pr pers en vei Vi kommer ikke i rushtida, så regner med at trafikken går greit. Kjører vi buss, ser vi mer av landet/byen, men bruker dobbelt så lang tid... Hva ville dere gjort/pleier dere å gjøre??? ← vi tar alltid ekpresstoget. bussen kjører på motorvei, så dere ser jo ikke så mye mer av landet der enn på toget - man ser jo ut av togvinduene også kjøper billetter fra automatene på perrongen
Gjest StoreSky Skrevet 11. juli 2006 #3 Skrevet 11. juli 2006 Alltid toget, London har stooore traffik problemer så det at det tar 90 min. kan du ta med en klype med salt.. Men er du sikker på at det er så mye som 250,- per vei..? trodde det var t/r.
Gjest Gjesta Skrevet 11. juli 2006 #4 Skrevet 11. juli 2006 Men er du sikker på at det er så mye som 250,- per vei..? trodde det var t/r. ← Det stemmer. En singel koster 15 pund, altså ca 180 kroner. Returen koster 250 kroner, altså vel 300 kroner.
Susan Sto Helit Skrevet 11. juli 2006 #5 Skrevet 11. juli 2006 Har alltid tatt toget. Dette er raskt og effektivt, og går ofte. Vi fant ut at det billigste var å kjøpe billettene over nett før vi reist hjemmefra. Kjempegreit! Tastet bare inn nummeret på en av de mange billettautomatene på stasjonen når vi kom fram, og så kom både tur og retur billettene ut! Ikke det minste ekstra bryderi, og vi sparte litt penger! Anbefaler å kjøpe billettene på nett hvis dere tenker å ta toget!
IdaC Skrevet 12. juli 2006 #6 Skrevet 12. juli 2006 Absolutt toget. Tok bussen en gang, og den brukte mye lenger enn de 90 min, selv om det ikke var i rush tiden.
Pepita Skrevet 12. juli 2006 Forfatter #7 Skrevet 12. juli 2006 Takk for svar, jenter! Da blir det nok toget ja!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå