Adonia Skrevet 9. juli 2006 #1 Skrevet 9. juli 2006 hvordan gjør jeg dette? på årsstudiet jeg har søkt er exphil inkludert. jeg tar fag på universitetet for å komme inn på medisin, så vil derfor ha 60 studiepoeng og ikke kun 50 som jeg vil få i og med at jeg har hatt exphil før. hvordan går jeg fram for å søke kun et ekstra emne? er det noe jeg kan ta til høsten eller er det søknadsfrist i forveien?
honey21 Skrevet 9. juli 2006 #2 Skrevet 9. juli 2006 Hvis du har tatt exphil fra før inngår det i de 60 studiepoengene du skal ta. Snakk med studiekonsulenten på fakultetet ditt for å spørre om du kan ta et annet fag istedet for exphil. Det får du helt sikert lov til
sacred Skrevet 11. juli 2006 #3 Skrevet 11. juli 2006 Hmm, ikke bare bør du ta et annet fag istedenfor Ex. Phil, det MÅ du vel? Jeg har også ex.phil fra før, og en venninne sa til meg at om du ikke tar et annet fag for å ta ex.phils "plass" så får du ikke fullt studielån..
Gjest Gjesta Skrevet 12. juli 2006 #4 Skrevet 12. juli 2006 På Universitetet i Bergen melder man seg opp til fag på studentweb etter at man har blitt tatt opp som student. Her er det oversikt over hvilke fag man kan velge og hvor mange poeng de er. Tror fristen for å melde seg opp til fag der er i august/september. Men det er kanskje lurt å snakke med en studieveileder for sikkerhets skyld!
Gjest Gjest Skrevet 12. juli 2006 #5 Skrevet 12. juli 2006 Vil tro du bare kan melde deg opp til et fag så lenge du har studierett. Og det har du jo! Slik er det både på UiO og NTNU i hvertfall.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå