Saeria Skrevet 9. juli 2006 #2 Skrevet 9. juli 2006 Kanskje en hudterapeut/hudpleier vil kunne hjelpe?
Gjest fluesmekker Skrevet 9. juli 2006 #3 Skrevet 9. juli 2006 Har samme problem. Forstår ikke hvorfor jeg har fått så mye arr; arrene er på siden av fjeset hvor jeg aldri har brydd meg om at jeg har hatt kviser, altså jeg har ikke "pillet" på de eller noe. Som deg blir jeg veldig prikkete og rød på bilder hvis jeg ikke har sminke på.
Wonders Skrevet 9. juli 2006 #4 Skrevet 9. juli 2006 me too, conceler er hellig. Lurte på om jeg skulle slipe huden veldig forsiktig, men det dannes jo nye kviser, så om jeg skal utsette det eller hva? Det er svindyrt i Norge, Fruktsyre osv, se link PRISLISTE på spesialbehandling hudpleie http://www.allesbeautyclinique.com/ tenkte å gjøre det i Østen, men er skeptisk... 1
Wonders Skrevet 9. juli 2006 #5 Skrevet 9. juli 2006 Krystallsliping Motvirker Arr, Rynker, Grove porer og Pigmentforandringer. 1
LadyInRed Skrevet 9. juli 2006 #6 Skrevet 9. juli 2006 Krystallsliping Motvirker Arr, Rynker, Grove porer og Pigmentforandringer. ← hvis man har litt sensitiv hud, skal man ikke bruke krystallsliping da man lett kan få sprengte blodkar. min erfaring er at krystallslipinmg kun hjelper på kort sikt, jeg synes ikke det har noen varig virkning.
honey21 Skrevet 10. juli 2006 #7 Skrevet 10. juli 2006 Jeg hadde også masse sånne røde prikker etter kviser tidligere. En gang telte jeg 275 prikker, hvis jeg ikke husker feil. Jeg tok to Roaccutan-kurer og da forsvant kvisene, men det hender fortsatt at jeg får kviser en sjelden gang, og da kommer det en rød prikk etterpå (som varer i flere uker/måneder). Hudlegen min sa at det var en slags betennelsestilstand som svært vanskelig kan behandles. Derfor må jeg bare holde meg til concealer enn så lenge.
Gjest storesøss Skrevet 10. juli 2006 #8 Skrevet 10. juli 2006 Jeg tok to Roaccutan-kurer og da forsvant kvisene. Off topic, men husker du hvor lang tid det måtte gå før du kunne sole deg etter behandlingen? Lillesøstera mi ble behandlet med roaccoutan i litt over et halvt år. Sluttet på kuren sent i mai og vi skal til Syden i slutten av september. Har hørt at man ikke skal sole seg før det har gått ett helt år, men det sa ikke legen noe om. Noe som er uforståelig siden det er sommer og sol nå..! I starten så hun ikke ut i ansiktet. Hadde ikke noen kviser, men veldig røde områder der det var arr. Lurer på om det klødde litt også. Huden og øynene var tørre og hun følte seg jævlig... Syntes synd på henne, hun var helt på tuppa og ville slutte med behandlingen. Men det forsvant etter en stund, nå har hun veldig fin hud! Så går man på roaccutan, bør man være forbredt på ille forverring (sånn er det vel med andre medisiner og) men det blir bedre etterhvert, så man må ha tålmodighet. Kanskje det kan hjelpe deg og, TS!
Wonders Skrevet 11. juli 2006 #9 Skrevet 11. juli 2006 Jeg gikk oxo på denne,roccutane-kuren , i 1997, virkningen var fin i det halve året jeg gikk på den, men bivirkningene slet jeg med i årehvis ettrpå. Som da Lysskyhet, måtte ha solbriller hele tiden. Huden brant seg lynraskt... Og tørre slimhinner, blødde i nesen osv...lang tid etter avsluttet kur. Kvisene var tilbake etter tre uker faktisk, ikke like sterkt, men jeg har ennå byller og fæle kviser, og det er ikke så mye å gjøre, annet enn å holde de i sjakk... Øynene oxo, tørket helt ut Jeg fikk noe utlett på halsen husker jeg, så ut som ett kjøttsår, som om jeg hadde blitt hengt, dette var vondt, og medisinen virket ikke, bare forverret tilstanden. Jeg tror vi ble enige om at det var atopisk-eksen, fikk det på fingrene, og på huden mellom overleppe og nese...Gikk til lysbehandling på Ullevål husker jeg, dette var ikke noe glansår for meg akkuratt...Husker jeg skrapet og klødde meg i søvne, så når jeg våknet var dyna full av blod....auauauauauaua 1
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå