Gjest Gjest Skrevet 2. juli 2006 #1 Skrevet 2. juli 2006 Har hørt om en lampe som skal hjelpe mot uren hud. Det er ikke en vanlig solariumslampe, denne skal ikke ha negative virkninger som solarium (rynker osv) og man blir ikke brun av den. Det hjelper veldig mot utenhetene mine å ta sol, men har ikke lyst til å ende opp som rosin før jeg er 30. derfor tenkte jeg kanskje denne lampa kunne vært noe. Noen som kan fortelle litt om den? Er den anerkjent hos hudleger? Hvor får man tak i den? Pris? Link til info på nettet? Takker for hjelp!
Gjest gjesta Skrevet 3. juli 2006 #2 Skrevet 3. juli 2006 Jeg har ikke hørt om dette før, men jeg googla litt: http://www.ajgruppen.no/helsetech_akne.html http://www.perry.no/lhe-lysbehandlinger.html
Gjest Gjest Skrevet 3. juli 2006 #3 Skrevet 3. juli 2006 Har selv ganske så tørr og problematisk hud med atopisk eksem og har gått til "medisinsk lysbehandling". Det er en form for solarium der man blir behandlet UVB og UVA stråler. Den ene av disse er ganske så heftig og går innunder huden. Den skal man bare ha fra 15 sekunder til 2 minutter av. Ellers kan man bli alvorlig forbrent! Derfor der sykepleiere som styrer og instiller disse apparatene. Den andre av disse to strålene er det som er "Vanlig solarium " og det kan jo de fleste tåle i 20-30. Du bør vite hva du driver med før du kjøper noe slikt! Norges Psorias forbund har ihvertfall en masse info om dette.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå