Maja23 Skrevet 28. juni 2006 #1 Skrevet 28. juni 2006 I ettermiddag ble sønnen vår på tre,stukket av veps på foten. Han skreik og grein om hverandre for dette var naturlig nok veldig vondt. I kveld har han småsutret og klagd over at han er "syk" som han sier og i åtte tiden begynte han å kaste opp. han har også begynt å klage over vondt i halsen. Det jeg lurer på: Kan dette ha kommet av vepsestikket?? er det farlig??hva bør jeg gjøre?? er litt engstelig....
Gjest Embla s Skrevet 28. juni 2006 #2 Skrevet 28. juni 2006 Du, jeg ville ringt legevakten! Heller en gang for mye enn en gang for lite. Hvis han reagerer på dette, må han få legehjelp!!
Maja23 Skrevet 28. juni 2006 Forfatter #3 Skrevet 28. juni 2006 Ja, jeg har tenkt på å ringe for det er jo noen som reagerer voldsomt på veps...ringer nå jeg...takk forresten!
jossa Skrevet 28. juni 2006 #4 Skrevet 28. juni 2006 Helt enig! Du må ringe med en gang. Der kan de fortelle deg om det kan være en sammenheng mellom vepsestikket og plagene han nå har.
Gjest Gjest Skrevet 28. juni 2006 #5 Skrevet 28. juni 2006 Herlighet. Sitter på nettet og lurer?? Istedet for å ringe legevakta med en gang!! Er vel ikke noe å sitte å lure på vel,når ungen er dårlig.
Gjest Embla s Skrevet 28. juni 2006 #6 Skrevet 28. juni 2006 Herlighet. Sitter på nettet og lurer?? Istedet for å ringe legevakta med en gang!! Er vel ikke noe å sitte å lure på vel,når ungen er dårlig. ← Desverre er det slik at mange føler at de er hysteriske om de ringer legevakten og det viser seg å være grunnløst. Ikke alle vet alt av seg selv. TS: Håper det går bra med barnet ditt!
Gjest Gjest Skrevet 29. juni 2006 #7 Skrevet 29. juni 2006 Hvordan gikk det? Håper han er i god form igjen nå
Gjest Embla s Skrevet 30. juni 2006 #8 Skrevet 30. juni 2006 Ja, hvordan gikk det med dere? Skummelt med stikkende innsekter, vet aldri om man er allergisk på forhånd
Maja23 Skrevet 1. juli 2006 Forfatter #9 Skrevet 1. juli 2006 Var på legevakten med ham, og det var ikke vepsestikket som hadde gjort ham dårlig. De tok noen prøver og det viste seg at han hadde en veldig kraftig halsbetennelse. Han hadde også feber etc. Vi fikk mikstur på flaske og nå er han pigg igjen tusen takk for svar forresten! *En lettet mamma*
Gjest Gjest Skrevet 1. juli 2006 #10 Skrevet 1. juli 2006 så vidt jeg har skjønt vil du reagere temmelig umiddelbart hvis du er allergisk mot vepsestikk. Da går det gjerne på at du hovner opp, særlig rundt stikket og i halsen
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå