Sarah Salamander :-) Skrevet 1. juni 2006 #1 Skrevet 1. juni 2006 Jeg lager en kake med blant annet Baileys og sjokolade oppå kakebunnen. Mitt spm er da kan man spise den dersom man skal kjøre bil etterpå? Det er vel 1-2 dl i kaken, men vil det slå ut på en kontroll?
Gjest *Snart medlem* Skrevet 1. juni 2006 #3 Skrevet 1. juni 2006 Hvis det er i glasuren, vil det nok kunne slå ut. Men hvis det er inne i selve kaken vil jeg tro atalkoholen har fordampet under steiking.
Sarah Salamander :-) Skrevet 1. juni 2006 Forfatter #4 Skrevet 1. juni 2006 Jeg vet ikke, men kan jeg få oppskriften? ← Det kan du, men kan du sende meg en PM? Vil ikke at ALLE skal ha tilgang på den
Minnie27 Skrevet 1. juni 2006 #5 Skrevet 1. juni 2006 Mmmm nam... Baileyskake hørtes meget spennende ut. Jeg er usikker på spørsmålet ditt, men da er kanskje best å la bilen stå? Tror ikke det vil gi noe stort utslag uansett, men best å være på den sikre siden? Uansett.. Kan du sende meg oppskriften......
Gjest gjest1 Skrevet 1. juni 2006 #7 Skrevet 1. juni 2006 Vil ikke at ALLE skal ha tilgang på den ← Hvorfor ikke?
Arkana Skrevet 1. juni 2006 #10 Skrevet 1. juni 2006 Jeg har oppskrift på en Baileys-kake, men vet ikke om jeg tør å legge den ut i tilfelle det er den samme som Sarah Salamander sin.
Blueberry Skrevet 1. juni 2006 #11 Skrevet 1. juni 2006 Jaja...jeg har bare ei hel flaske Tia Maria som jeg har stående kun til ett formål: Mississippi Mud Cake! Kan ikke kjøpe ei flaske Baileys bare for å ha den også i kun én kake.
Gjest gjest1 Skrevet 1. juni 2006 #12 Skrevet 1. juni 2006 Kan ikke kjøpe ei flaske Baileys bare for å ha den også i kun én kake. ← Nei, men du kan kjøpe det for å ha det over iskrem også! Yummy!
Gjest gjest1 Skrevet 1. juni 2006 #14 Skrevet 1. juni 2006 Jeg har oppskrift på en Baileys-kake, men vet ikke om jeg tør å legge den ut i tilfelle det er den samme som Sarah Salamander sin. ← Jooooo! Legg ut! Sarah Salamander trenger jo ikke å bekrefte at det er samme som hun har! Det kan jo være en HELT annen variant du har liggende. Del, Arkana, del!
Arkana Skrevet 1. juni 2006 #15 Skrevet 1. juni 2006 Ok, jeg tar sjansen (denne er forøvrig fra et utenlandsk oppskriftshefte, så sjansen for at det er den samme er kanskje ikke så stor?). Baileys og mørk sjokolade-moussekake (12 pers.) 6 egg, delt i plommer og hviter 80 g melis 25 g kakao 2 ss maisenna 150 g smeltet mørk sjokolade 1 ss vann 6 dl kremfløte 450 g mørk sjokolade 1,8 dl Baileys 1 ss kakao, ekstra Visp eggeplommer og sukker tykt og kremet. Vend inn siktet kakao og maisenna, så sjokolade og vann. Stivpisk eggehvitene og vend inn i røren Fordel i en smurt 26x32 cm langpanne. Stek ved 180-190 grader i ca 15 minutter. Hvelv over på rist, dekk med bakepapir og la avkjøles til romtemperatur. Smør en 22 cm springform. Skjær en bit av kaken slik at den passer i formen. Bland fløte og sjokolade i en kjele og smelt. Hell i en bolle og sett i kjøleskap til det er kaldt. Tilsett likør og visp med elektrisk mikser til den blir tykk og lys. Hell i formen og sett kaldt ca 3 timer, til den har stivnet. Sikt over kakao før servering.
Gjest gjest1 Skrevet 1. juni 2006 #16 Skrevet 1. juni 2006 Takk! Men hvorfor i all verden skal du først steke kaken i langpanne for så å skjære den til så den passer en springform? Hva gjør du med kake-avskjæret? Og stivner virkelig kremen med så mye væske i seg?
Arkana Skrevet 1. juni 2006 #17 Skrevet 1. juni 2006 Takk! Men hvorfor i all verden skal du først steke kaken i langpanne for så å skjære den til så den passer en springform? Hva gjør du med kake-avskjæret? Og stivner virkelig kremen med så mye væske i seg? ← Ja, det kan du godt spørre om. Jeg antar at kakeavskjæret skal spises mens resten av kaken lages. Jeg har aldri laget kaken selv, men for å være ærlig hadde jeg droppet langpannen og heller stekt kaken i en springform (den trenger nok litt lengre steketid). Det er ganske mye sjokolade i moussen, så det er nok ikke noe problem å få den til å stivne (men det vil bli en mykere mousse enn en som inneholder gelatin).
Festus Skrevet 2. juni 2006 #18 Skrevet 2. juni 2006 Takker! Tror nok også at jeg lager den rett i springforma.. i helga skal det nytes! (Ihvertfall hvis vekta ikke fortsetter å peke oppover......!), men den kan da sikkert fryses til senere bruk? Det skal jeg prøve! Bare spise en liten bit, og fryse resten.. !
Sarah Salamander :-) Skrevet 2. juni 2006 Forfatter #20 Skrevet 2. juni 2006 REF mitt spørsmål om fleskepannekaker: GRRR... jeg tar et hint... i fare for å bli mobbet legger jeg herved ut kake oppskriften og håper at den faller i smak!!! Kaken lages på eget ansvar og fare for overspising kan ikke klandres TS dersom det skulle bli aktuelt!!! Det er jo helg for svarte Ha en fin og utskeiende kakedag "Baileys kake " BUNN: 250 gram mandler 1/2 pakke melis 4-5 eggehviter (m/litt sukker) Pisk eggehviten stiv med et par skjeer sukker. Bland melis og malte mandler "skjær" inn eggehviten (bland forsiktig) i melis/mandel blandingen Stekes i en liten rund form med bakepapir i bunn. 160 - 180 0c i ca 15 min + - (du ser når den beg. å bli gylden) FYLL: 1 plate kokesjokolade Litt fløte (3-4 ss) Baileys etter ønske (gjerne et par dl ) * Vent til bunnen er blitt lunken. * Hell over smeltet sjokolade blandet med baileys og fløte * la det stivne *del hermetiske pærer i skiver og legg oppå sjokoladen * pisk resten av kremfløten og ha over pærene * pynt med litt raspet sjokolade på toppen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå