snagglepusnos Skrevet 7. mai 2006 #1 Skrevet 7. mai 2006 Skal på jobbintervju imorgen,også lurte jeg på om noen andre her vet hve Peppes setter pris på av medarbeidere,hva de ser etter. Og om noen har tips for å kvele nervøsiteten.Blir alltid så nervøs før og under intervjuet at jeg ikke klarer å være meg selv. På forhånd takk
Gjest Bjørnsdatter Skrevet 7. mai 2006 #2 Skrevet 7. mai 2006 Lat som om du er tøff - da blir du kanskje ikke så nervøs Hva stod det i stillingsannonsen, da? Og hva har du skrevet i søknaden? Det er jo lurt å være enig med seg selv, i det minste
snagglepusnos Skrevet 7. mai 2006 Forfatter #3 Skrevet 7. mai 2006 Lat som om du er tøff - da blir du kanskje ikke så nervøs Hva stod det i stillingsannonsen, da? Og hva har du skrevet i søknaden? Det er jo lurt å være enig med seg selv, i det minste ← Jeg tenkte å ta med kopi av cv og søknaden jeg skrev, så jeg kan titte litt på den når hun spør. Skal prøve å blokke selve situasjonen ute,så kanskje det går bra. Hater selveintervju situasjonen liksom.
Gjest Bjørnsdatter Skrevet 7. mai 2006 #4 Skrevet 7. mai 2006 Er det servitør eller noe sånt du har søkt på? Da kan jeg tenke meg at de er ute etter en positiv, utadvendt person som jobber godt i team og liker kundekontakt (Høres det ut som en stillingsannonse eller? ) Kan hende du får spørsmål om hvilke egenskaper DU mener er viktig i stillingen du har søkt på. Og hva en god sjef er. Og hva slags mennesker du jobber godt/dårlig sammen med. Sterke og svake sider er jo standardspørsmål, og hva som skal til for å stresse deg, hvordan er du når du er stressa. Vær ærlig, og ikke få hetta i pinlige pauser - det er en test det også
snagglepusnos Skrevet 7. mai 2006 Forfatter #5 Skrevet 7. mai 2006 Er det servitør eller noe sånt du har søkt på? Da kan jeg tenke meg at de er ute etter en positiv, utadvendt person som jobber godt i team og liker kundekontakt (Høres det ut som en stillingsannonse eller? ) Kan hende du får spørsmål om hvilke egenskaper DU mener er viktig i stillingen du har søkt på. Og hva en god sjef er. Og hva slags mennesker du jobber godt/dårlig sammen med. Sterke og svake sider er jo standardspørsmål, og hva som skal til for å stresse deg, hvordan er du når du er stressa. Vær ærlig, og ikke få hetta i pinlige pauser - det er en test det også ← Takk for tipsene,skal prøve å tenke på de under intervjuet Skal forberede meg godt i kveld,settte ned noen stikkord for meg selv.
Gjest Gjest Skrevet 7. mai 2006 #6 Skrevet 7. mai 2006 De er sikkert ute etter en som kan jobbe når de ber om det. Det verste arbeidsgivere vet, er en som ikke kan jobbe juli på grunn av ferie, ikke kan jobbe kveld på grunn av barn, osv. Ellers er jeg helt enig med forrige person: de vil garantert ha en som er blid og positiv, og som liker kundekontakt. En som er lett å like, rett og slett. Rett deg opp i ryggen, det er viktig for førsteinntrykket
lillesky Skrevet 7. mai 2006 #7 Skrevet 7. mai 2006 (endret) Jeg vet om noen som har jobbet der, og det viktigste er å være blid, positiv, serviceinnstilt og ha stor arbeidskapasitet. Som Bjørnsdatter sier; vær deg selv, svar ærlig på spørsmålene. Lykke til! Endret 7. mai 2006 av lillesky
abelille Skrevet 8. mai 2006 #8 Skrevet 8. mai 2006 Når du går inn skal du tenke "selvsikkerhet og smil, selvsikkerhet og smil, selv...". Det mantraet har i alle fall fått meg gjennom mange jobbintervju - og gitt en del jobbtilbud også. Du er rett for jobben, du må bare få dem til å skjønne det like godt som det du gjør. Et jobbintervju er ikke farlig. At du blir litt nervøs er bra, du skal være litt nervøs for å yte ditt beste. Men for nervøs er ikke bra. Tenk heller på det som et møte hvor begge parter skal finne ut om de er den rette for hverandre.
snagglepusnos Skrevet 8. mai 2006 Forfatter #9 Skrevet 8. mai 2006 Ferdig på intervjuet nå, og det gikk kjempebra! Det beste intervjuet jeg har gjort noen gang,føler jeg selv.og en halv time etter jeg kom hjem ringte hun og sa at jeg var med videre i systemet, og at jeg ville få svar ganske snart. Så nå krysser jeg fingrene
Gjest camillo Skrevet 8. mai 2006 #10 Skrevet 8. mai 2006 Ferdig på intervjuet nå, og det gikk kjempebra! Det beste intervjuet jeg har gjort noen gang,føler jeg selv.og en halv time etter jeg kom hjem ringte hun og sa at jeg var med videre i systemet, og at jeg ville få svar ganske snart. Så nå krysser jeg fingrene ← Velkommen i familien!
snagglepusnos Skrevet 2. juni 2006 Forfatter #11 Skrevet 2. juni 2006 Fikk ikke den jobben da..var der borte en tur igår når de åpnet for å "snoke" litt,sehvordan det så ut og ikke minst hvem som hadde fått jobb isteden for meg... Ble mer irritert på at jeg ikke fikk den etter det,men.. Jeg vet jeg ville gjort en sinnsykt bra jobb der også!
brumma* Skrevet 2. juni 2006 #12 Skrevet 2. juni 2006 Det var synd. Du får trøste deg med at intervjuet er en god erfaring å ha med seg videre!
Gjest Gjest Skrevet 2. juni 2006 #13 Skrevet 2. juni 2006 Jeg var på gruppeintyervju på Peppes. Det var litt skummelt. De som fikk jobb, var gjerne de som hadde blitt anbefalt av noen som jobber der fra før, eller som var veldig utadvendte. Jeg hadde blitt anbefalt av ei venninne som jobber der, og det hjalp på tror jeg. Nesten alle som begynte kjenner noen som jobber der fra før.
honey21 Skrevet 2. juni 2006 #14 Skrevet 2. juni 2006 Jeg var en gang på Peppes og satt på bordet ved siden av sjefene som nettopp hadde gjennomgått intervjurunder. De satt og diskuterte cv'ene og ringte til kandidatene de ville ha inn på enda et intervju. De begynte alltid med å si "hvordan synes du det gikk i dag?". Jeg prøvde å høre etter hva de snakket om, men det var dessverre var alt jeg fikk med meg! Man kan kanskje tenke seg at de spør om hvordan du vil takle vanskelige kunder, fulle kunder eller kunder som for eksempel ikke vil betale. Du bør kanskje tenke på hvordan du vil reagere hvis sånne situasjoner oppstår?
lillesky Skrevet 2. juni 2006 #15 Skrevet 2. juni 2006 Bedre lykke neste gang! Dessuten; kanskje de trenger nye folk om et par måneder, prøv og ring igjen og "mas". Si at du er veldig ivrig til å begynne å jobbe der.
Gjest Gjest Skrevet 4. juni 2006 #16 Skrevet 4. juni 2006 jeg fikk jobb på peppes for noen uker siden, og jeg var verken anbefalt av andre og de spurte heller ikke etter attester eller referanser, så det avhenger nok etter hvilken peppes du søker jobb på.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå