Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2006 #1 Skrevet 3. mai 2006 Hjelp - jeg har glemt å ta ut fisken av frseren, og lurer på om det er veldig dumt om den er nesten frossen når jeg putter den i ovnen? Eller går det greit? Den skal stekes sammen med olje og grønnsaker, så vil tro den klarer å unngå å bli tørr, men..?
Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2006 #2 Skrevet 3. mai 2006 Det går fint - må bare la den steke noe lenger.
Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2006 #3 Skrevet 3. mai 2006 Det spørs tykkelsen. Dersom den er veldig tykk, trengs lengre steketid og fisken blir tørr. Men hvis det er en tynn filet har det nok ingenting å si.
anetted Skrevet 3. mai 2006 #4 Skrevet 3. mai 2006 For å få ett best mulig resultat er det lurt å tine alt på forhånd. Har du dårlig tid legger du fisk/kjøtt i en tett plastpose. Og legg dette i kaldt vann....da tiner det ganske fort!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå