Gjest Gjest Skrevet 2. mai 2006 #1 Skrevet 2. mai 2006 har du det?eller er det bare å bruke de jeg har og erstatte sukkeret med fruktose f.eks? er det noen kaker som egner seg bedre/dårligere enn andre?
Gjest Gjest Skrevet 2. mai 2006 #2 Skrevet 2. mai 2006 Her kan du finne noen oppskrifter: http://www.matoppskrift.no/sider/diaoppskrifter.asp
Gjest 1111 Skrevet 2. mai 2006 #3 Skrevet 2. mai 2006 Du kan nok bytte ut sukker med fruktose ganske så fritt. Men når det gjelder søtningsmiddel, så må du passe på at du ikke lager en kake hvor sukkeret er en stor del av oppskriften, som f.eks sukkerbunn. Men lager du en sjokoladekake er det bare å bytte ut sukkeret med søtningsmiddel.
Arkana Skrevet 2. mai 2006 #4 Skrevet 2. mai 2006 Et tips er å bruke søtningsmiddel i pulverform. I oppskrifter hvor det skal piskes eggedosis må du skille eggene og piske søtingsmiddelet i eggeplommene og så stivpiske eggehvitene for seg, ellers følger du oppskriften som normalt.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå