Gå til innhold

Vaskemaskin krymper klær.


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei.

Jeg har merket at etter jeg kjøpte ny vaskemaskin for et halvt år siden har jeg hatt klær som krymper, noen litt, noe mye. Strech i klær har blitt dårlig.

Jeg tenkte å sjekke selv, så jeg satte på en 40 graders vask og og etter 20 minutter skrur jeg av programmet og lar vannet gå ut. Så bruker jeg steketermometer og det viser at klærne er 49 grader.  Det kom damp ut når jeg åpnet døra. På 30 gradersprogram viser det 37 grader på termometeret, og om jeg setter på 20 grader er det lunk på vinduet i døra om jeg kjenner med hånden. Jeg dobbeltsjekket med å bruke et sånt inne ute termometer også, det viser samme resultat. 

Jeg har sagt i fra til butikken og skal få tekniker på besøk for å sjekke. 

Spørsmålet er hvordan er det med kompensasjon for sånt? Er det noen andre som har opplevd lignende? 

Alle klær går jo gjennom maskinen, og de som ikke er tydelig krympet er jo fortsatt brukendes, men vet jo ikke om de er skadet på andre måter. Hvordan beviser man at noe har krympet bare litt? Eller at strechen er litt dårligere enn før?

Anonymkode: 300a4...0d5

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...