Gjest Gjesta Skrevet 27. april 2006 #1 Skrevet 27. april 2006 Der jeg jobber er det utrolig tørr luft inne samt at jeg er borti en del kjemikalier i løpet av dagen, og jeg klør forferdelig på hele kroppen. Jeg har forsøkt å smøre meg med både vanlig bodylotion og Spenol (litt feitere) uten at det hjelper. Jeg klorer meg til blods hver dag og våkner ofte på natta på grunn av dette. Jeg klør over HELE kroppen, til og med ørene får ikke være i fred. Nå har jeg vært fin i et drøyt år på grunn av en langtidssykmelding men var også plaget av dette før jeg ble syk. Problemet kom tilbake allerede første uke på aktiv sykmelding og blir bare værre og værre. Jeg har ikke noe synlig utslett eller eksem bortsett fra kloremerkene jeg får når jeg klør meg. Noen gode råd til meg? Jeg tror jeg blir tullete
Gjest Gjest Skrevet 27. april 2006 #2 Skrevet 27. april 2006 Du er sikkert bare gravid - det går over om noen måneder.
Gjest gjest1 Skrevet 27. april 2006 #3 Skrevet 27. april 2006 Jøssses, en blir gravid av alt nå til dags!
Gjest Gjesta Skrevet 27. april 2006 #4 Skrevet 27. april 2006 Det ville blitt litt av en jomfrufødsel må jeg si
Gjest Gjest Skrevet 27. april 2006 #5 Skrevet 27. april 2006 Jomfru og jomfru fru Blom, men det begynner å bli på tide med en ny - er over 2000 år siden sist.
Iceglow Skrevet 27. april 2006 #6 Skrevet 27. april 2006 Jojobaolje lindrer tørr hud hos meg, men det vil antakeligvis bare dempe plagene, uten at hovedgrunnen (den tørre luften og kjemikaliene) blir fjernet. Yaoh hampsalve er og noe som kan virke som en krisekur, men skulle jeg smurt meg med den over hele kroppen dag ut og dag inn tror jeg at jeg hadde blitt sprø, det holder med et lag i ansiktet nå og da.
Gjest Gjesta Skrevet 27. april 2006 #7 Skrevet 27. april 2006 Om 3 mnd. blir jeg student så jeg trenger bare å holde ut til da. Jojoba olje hørtes ikke så værst ut, hvor får jeg kjøpt det?
afr0dite Skrevet 27. april 2006 #8 Skrevet 27. april 2006 Uff, stakar!! Kanskje du kan få en luftfukter i det minste der du jobber? Hvis ikke, her er mine tips, fra en klø-o-man, til en annen :blunke: Ansikt: (mild scrub innimellom) rense med rensevann - ansiktsolje fra clarins - dagkrem/nattkrem kropp: clarins bodyscrub på tørr hud (denne er veldig mild og er ikke som "vanlig scrub") - dusj - kroppsolje fra clarins på våt hud - bodylotion når jeg klør som verst: kortison ellers: holder meg unna "hissig" mat + spiser sunt sover nok går turer reduserer psykisk stress til et minimum Tørr hud klør, det er derfor du klør, enkelt og greit! Hvis det er en jobb som betyr mye for deg, bør du snakke med sjefen din om plagene dine! Det er noe som bør tas på alvor. Det finnes tynne gummihansker for sensibel hud, som du kan bruke når du er i nærheten av kjemikalene. Og så bør du ta deg en tur til legen, og få henvisning til hudlege! Ha med deg fuktighetskrem på jobb, og smør deg når du kjenner at du begynner å klø, men vask deg på hendene først, for om du smører inn skitt klør det enda mer! Hvis du har badekar - bad med badeolje! Kokt varmt vann er også veldig rensende å drikke! Og når ingenting hjelper, tvihold på dine egne hender, lukk øynene, og pust lange, dype drag, mens du bare fokuserer på å puste rolig. Du vil etter en stund merke at pulsen går ned og du klarer å slappe av igjen! Bare send meg en pm eller kom innom dagboken min hvis du vil ha litt mer inngående tips, eller om det er noe mer du lurer på!
Iceglow Skrevet 27. april 2006 #10 Skrevet 27. april 2006 Jojobaolje får du tak i på helsekost, eller på myrra.no, tror sistnevnte er rimeligst. Kjøpte en flaske på en halv liter, og den blir stort sett brukt til det meste av hudpleie, så neste gang jeg handler blir det nok litersflaske.
Gjest Gjesta Skrevet 27. april 2006 #11 Skrevet 27. april 2006 Konklusjon: Studenter klør ikke? ← Det finnes sikkert en andel av kløende studenter også, men grunnen til at jeg klør er vel ganske innlysende tørr luft og nærkontakt med kjemikalier siden jeg ikke var plaget som sykmeldt? Tusen takk for mange gode råd Afr0dite
Gjest Gjesta Skrevet 27. april 2006 #12 Skrevet 27. april 2006 Da skal jeg svippe innom helsekosten i morgen og forsøke noe av rådene til Afr0dite. Er den dyr Iceglow?
Gjest Gjest Skrevet 27. april 2006 #13 Skrevet 27. april 2006 Det finnes sikkert en andel av kløende studenter også, men grunnen til at jeg klør er vel ganske innlysende tørr luft og nærkontakt med kjemikalier siden jeg ikke var plaget som sykmeldt? Ja, og jeg er ganske innlysende teit som ikke husket du skrev det i hovedinnlegget ditt.
Iceglow Skrevet 27. april 2006 #14 Skrevet 27. april 2006 Da skal jeg svippe innom helsekosten i morgen og forsøke noe av rådene til Afr0dite. Er den dyr Iceglow? ← Jeg har ikke kjøpt på helsekost, men jeg lurer på om ikke andre har nevnt rundt 170 for 100 ml? Prisene på myrra er 69.90 for 100 ml, 199.90 for 500 ml, og 299.90 for en liter, i tillegg kommer porto, som er 39 kr, og eventuelt oppkravsgebyr på 56 kr. Så om du ender opp med å trives med jojobaolje så er det ikke den dyreste kuren, heldigvis
afr0dite Skrevet 27. april 2006 #15 Skrevet 27. april 2006 Konklusjon: Studenter klør ikke? ← Jeg er en sterkt kløende student... Men jeg drikker jo aldri eller røyker lenger, fordi da er huden min helt JÆVLIG i et par uker etterpå, så sparer jo inn penger der, selvfølgelig! Litt kjedelig i begynnelsen selvfølgelig, men nå synes jeg det er mye bedre å bruke pengene på god mat + pleieprodukter, enn å bruke kroppen min som søppelbøtte og fylle den med alkohol, nikotin og all mulig annen drit i tide og utide! Men jeg skulle ønske det fantes en eller annen statlig støtte, for det går store doser fuktighetskrem og det koster masse penger!!! Nattlysolje skal også hjelpe mot tørr hud forresten!
Gjest Gjesta Skrevet 27. april 2006 #16 Skrevet 27. april 2006 Har du fått en diagnose eller er det bare slik? Jeg spiser også sunt,trener mye,drikker minimalt med alkohol,røyker ikke. Og som sagt så hadde jeg ikke problemer med dette da jeg gikk sykmeldt så at det er et eller annet på arbeidsplassen som forårsaker det er jeg 100% sikker på, og det er tørr luft der samt at jeg jobber en del med og i kjemikalier så det er jo nærliggende å tro at det har noe med dem å gjøre. Jeg håper det skal bedre seg litt nå som våren og sommeren kommer for kanskje det hjelper å få litt sol på kroppen, og jeg trenger bare holde ut i 3 mnd. til. Men skal det fortsette slik kommer det til å bli 3 vannvittig lange mnd
afr0dite Skrevet 27. april 2006 #17 Skrevet 27. april 2006 Diangose og diagnose.. hudlegene sier atopisk eksem, og det er det helt sikkert... synes bare de burde tatt noen prøver for å avgjøre det... Jeg: Hei, jeg klør! Hudlege: Du har atopisk eksem, her ta litt kortison, hade bra! NESTEEEE!!!! Masse penger ut av konto Møkkafolk! Synes de i det minste kunne teste det på noe vis! Eller forklare for meg, sånn at jeg følte meg betrygget på hva det var... Men sånn er det alltid når jeg blir syk! Prøvene kommer fine tilbake og jeg får klar beskjed om at jeg er frisk som en fisk, til tross for at jeg ligger rett ut med feber, dundrende hodepine, kvalme, svimmelhet og vandrer inn i vegger over en lav sko... Kvakksalvere hele gjengen!!! Så jeg tok saken i mine egne hender, og de tipsene ovenfor er hva jeg endte opp med og er fornøyd med! Når sommern kommer flytter jeg ned i havet under solen og blir der så lenge jeg kan, for lite er så bra for huden som saltvann og sol! :rosasmil:
Gjest Fruktfat Skrevet 27. april 2006 #18 Skrevet 27. april 2006 Diangose og diagnose.. hudlegene sier atopisk eksem, og det er det helt sikkert... synes bare de burde tatt noen prøver for å avgjøre det... Jeg: Hei, jeg klør! Hudlege: Du har atopisk eksem, her ta litt kortison, hade bra! NESTEEEE!!!! Masse penger ut av konto Møkkafolk! Synes de i det minste kunne teste det på noe vis! ← jeg har tatt masse tester, slår ikke ut på noe, og fikk da til svar at det var atopisk eksem... (fordi jeg ikke slår ut på noe, antar jeg?)
Gjest Gjesta Skrevet 27. april 2006 #19 Skrevet 27. april 2006 Jeg var mye plaget av eksem selv da jeg var unge, og sol pleide som regel å fungere ganske bra ja. Jeg har heldigvis så godt som vokst det av meg i voksen alder (hvertfall hele de 25 årene jeg er ) Det blir sikkert godt for både deg og huden din å få flyttet til et solrikt og varmt sted en stund Afr0dite
tåkedott Skrevet 28. april 2006 #20 Skrevet 28. april 2006 (endret) Har du fått en diagnose eller er det bare slik? Jeg spiser også sunt,trener mye,drikker minimalt med alkohol,røyker ikke. Og som sagt så hadde jeg ikke problemer med dette da jeg gikk sykmeldt så at det er et eller annet på arbeidsplassen som forårsaker det er jeg 100% sikker på, og det er tørr luft der samt at jeg jobber en del med og i kjemikalier så det er jo nærliggende å tro at det har noe med dem å gjøre. Jeg håper det skal bedre seg litt nå som våren og sommeren kommer for kanskje det hjelper å få litt sol på kroppen, og jeg trenger bare holde ut i 3 mnd. til. Men skal det fortsette slik kommer det til å bli 3 vannvittig lange mnd ← hvilken lege var du til? mine erfaringer (generelt når det gjelder sykdommer) er at hvis man virkelig vil bli tatt på alvor, uten at man skal kastes fram og tilbake i måned/årsvis må man gå via den private sektoren. jeg sov unormalt mye. og ble kastet mellom leger i 1,5 år, før jeg valgte å dra til en lege i den private sektoren, det kostet endel, men jeg ble tatt på alvor, virket omtrent som om han testet for alle sykdommer i boka. og han fikk meg inn på byens søvnsenter, her fikk jeg påvist idiopatisk hypersomni. hadde jeg blitt tatt på alvor tidligere, hadde jeg kanskje klart å fullføre skolen også... Endret 28. april 2006 av tåkedott
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå