qwer Skrevet 26. april 2006 #1 Skrevet 26. april 2006 Hvilken sammenheng er det mellom livsstil og helse?
Aeriana Skrevet 26. april 2006 #2 Skrevet 26. april 2006 Du har kanskje hørt om livsstilssykdommer? Hjerte- og karsykdommer er vel de vanligste folkesykdommene vi har, og de kommer ofte pga. livsstilen man fører. Høyt blodtrykk, diabetes, angina, infarkt, KOLS og forskjellige belastningssykdommer er de vanligste livsstilssykdommene. Kan som regel forebygges, men mange er også arvelig belastet for å få dem.
Gjest Gjesta Skrevet 26. april 2006 #3 Skrevet 26. april 2006 Generelt lever jeg vel så sunt det lar seg gjøre, med fokus på kosthold og trening. Men samtidig, etter jul har jeg vært syk mer enn jeg har vært frisk. Riktignok småting som forkjølelser og omgangssyke, men nok til at folk begynner å erte: "hva er vitsen i å være så sunn? Du blir jo syk hele tida!". Jeg tror at helse i tillegg til faktisk livsførsel også er avhengig av psykisk helse, og for min egen del får jeg vel nå straffen for en lengre periode med hardkjør både på kropp og sjel.
Gjest Gjest Skrevet 26. april 2006 #4 Skrevet 26. april 2006 Jeg tror at helse i tillegg til faktisk livsførsel også er avhengig av psykisk helse, og for min egen del får jeg vel nå straffen for en lengre periode med hardkjør både på kropp og sjel. ← Ja, og man lever ikke sunt hvis man stresser. Kropp og psyke er en helhet.
Gjest Gjesta Skrevet 26. april 2006 #5 Skrevet 26. april 2006 Ja, og man lever ikke sunt hvis man stresser. Kropp og psyke er en helhet. ← Enig med deg der. Men av og til har man knapt noe valg mht. stress, og da gjelder det å gjøre det beste ut av situasjonen.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå