AnonymBruker Skrevet 15 timer siden #1 Skrevet 15 timer siden Nå starter snart skolen igjen og her rulles det ut lokalt en sak om seksuelle overgrep i kommunen samtidig som skolen sender alle skjema som skal signeres om bruk av bilder, transport, osv osv. det viser seg at denne personen har jobbet med barn i 20! År og det har vært varslet gang på gang uten at noe har skjedd. jeg tar meg da i å spørre; oppdateres vandelsattest/politiattester for alle ansatte på samme måte før hvert skoleår? er skole, SFO, frivillige organisasjoner osv osv like flinke til å holde styr på sine ansatte og at det er trygt å sende ungene til disse menneskene vi er tvunget til å stole på? Anonymkode: 64b46...3d9 1
AnonymBruker Skrevet 15 timer siden #2 Skrevet 15 timer siden En leverer politiattest EN gang og det er ved oppstart i arbeidsforholdet. Det er først ved bytte av jobb, en må forevise en ny. Ved dommer rundt sedelighet mot mindreårige skal arbeidsgiver varsles, men det gjelder kun når dommen foreligger. Politiattest er en falsk trygghet, men det er det eneste kontrollorganet vi har. Et varsel er ikke nok. Anonymkode: 8c691...134 1
AnonymBruker Skrevet 15 timer siden #3 Skrevet 15 timer siden AnonymBruker skrev (6 minutter siden): En leverer politiattest EN gang og det er ved oppstart i arbeidsforholdet. Det er først ved bytte av jobb, en må forevise en ny. Ved dommer rundt sedelighet mot mindreårige skal arbeidsgiver varsles, men det gjelder kun når dommen foreligger. Politiattest er en falsk trygghet, men det er det eneste kontrollorganet vi har. Et varsel er ikke nok. Anonymkode: 8c691...134 Det er helt hårreisende !!! Anonymkode: 64b46...3d9
Rosakatt Skrevet 15 timer siden #4 Skrevet 15 timer siden Så det eller noe lignende! Det som må gjøres er at de må senke terskelen for å kommunisere mellom arbeidsgivere og mellom politi og arbeidsgivere. For nå er det noe så latterlig som taushetsplikt som stanser noen fra å si ifra tror jeg. Det regnes kanskje seriøst som en intern sak!! Om noen er en potensiell trussel for barn. Helt sinnsykt. Tror de prøver å skrive om loven nå, men siden det må skrives så sinnsykt nøye så det ikke kan føre til nye problemer, så tar det 100 år. Det er for dårlig. Å det er så rart de ikke innså dette for lenge leeeeenge siden??
Rosakatt Skrevet 15 timer siden #5 Skrevet 15 timer siden AnonymBruker skrev (11 minutter siden): En leverer politiattest EN gang og det er ved oppstart i arbeidsforholdet. Det er først ved bytte av jobb, en må forevise en ny. Ved dommer rundt sedelighet mot mindreårige skal arbeidsgiver varsles, men det gjelder kun når dommen foreligger. Politiattest er en falsk trygghet, men det er det eneste kontrollorganet vi har. Et varsel er ikke nok. Anonymkode: 8c691...134 Å de er jo så himla dårlige på å bedømme også. Det vil jo aldri være nok og det krever noen bli angrepet før de kan ta tak i problemet.
veronica<3 Skrevet 15 timer siden #6 Skrevet 15 timer siden Hei trådstarter. Da tittelen på tråden er mangelfull, stenges tråden. Viser til forumets retningslinjer: Som bruker av Kvinneguiden gjelder følgende bruksvilkår * Trådtitler på forumet er begrenset til 140 tegn. Vi anbefaler våre brukere å benytte seg av gode titler for å beskrive trådens innhold og dermed treffe riktige mottakere. Tråder med tittelen "Hjelp?" og lignende ufullstendige titler vil stenges. Trådstarter kan velge mellom enten å sende PM til moderator med ønske om endring av tittel, eller selv starte en ny tråd med forbedret tittel. Du kan enten sende meg en privat melding med ønsket oppdatering av tittelen, så vil tråden åpnes igjen, eller starte en ny tråd med mer beskrivende tittel. veronica<3, mod.
Fremhevede innlegg