Gå til innhold

Hvordan vil du beskrive / deffinere eit vennskap ?


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Eg  setter  selv eit klart skillelinjer  mellom det som blir oppfattet som  eit bekjentskap  og  eit  vennskap.  Eit vennskap handler om å "bry seg  om hverandre"  og  bygge  igjensidig tillit  og   omsorg,  og ha tålmodighet  for  hverandre , og det å ha en beredskapvenn. Vi lever åpenbart i eit kjøligere samfunn en  tidligere, og  det er også blitt  forskjell på det å bry seg om noen, og eit vennskap før og no. Tærskelen for konflikter  uvennskaper i nære relasjoner  ligg åpenbart på ein langt lavere nivå idag  en tidligere.  Det handler idag ofte   mye om bare ren nysgjerrighet når noen ringer å spør hvordan det går.   Det å vera omgitt av mange giftige /falske personer er blitt langt mer utbredt en tidligere.  Idag er det blitt  attraktivt å snakke" om hverandre en med hverandre" når de snur det andre kinnet til.

Det er i motgang ein  ofte får eit vitnesbyrd om hvem som er "ekte venner " og hvem som bare er  bekjentskaper. Ekte venner er der alltid, og tar regelmessig kontakt, og de har empati  og viser medfølelse.  Eit fellestrekk med de som er ekte venner er at de selve har opplevd sorg  og motgang, og ein utveksler erfaringer,og støtter hverandre.    

 

Anonymkode: 4cb3a...ff9

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Alle dypere relasjoner har for meg utviklet seg over lang tid. Man bygger respekt, tillitt og trygghet sten og over år. 

Jeg har bekjente, men for meg er overfladiske relasjoner uinteressant. Jeg syns lett prat om ingenting er bare kjedelig.

Anonymkode: 6d5fa...8d8

AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (2 timer siden):

Alle dypere relasjoner har for meg utviklet seg over lang tid. Man bygger respekt, tillitt og trygghet sten og over år. 

Jeg har bekjente, men for meg er overfladiske relasjoner uinteressant. Jeg syns lett prat om ingenting er bare kjedelig.

Anonymkode: 6d5fa...8d8

 Ekte   venner lar ikkje   en   venn gå hjem alene etter en fest på byen o.l.  Idag sitter venner å sender kodeord og sms-er til hverandre i motsettning til før når det var fysiske møter.  En venn er ein person ein kan betro seg til utan at han /hun lekker som en te-sil. til alle rundt seg:  Ein venn er ein person ein kan låne penger til, og penger av i trygg forvisning  om ein betaler  tilbake.

Det er forskjell på å vera ensom, og det å vera alene, for mange er mer tilfreds med alenetilverelse en mange rundt seg. Noen har sosial angst , og noen er ekstremt selskapssyke, og må hele tiden ha noen å snakke med.  

Anonymkode: 4cb3a...ff9

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...