Gjest Gjest Skrevet 24. april 2006 #1 Skrevet 24. april 2006 Hei=) Jeg lurer på til de som har lavt stoffskifte, hva skjedde når dere fikk medisin? Jeg har vært kjempedårlig og deprimert de siste 2 årene og har gått voldsomt opp i vekt.. vi fant aldri ut hva det var, men nå har legene funnet ut at det kan være lavt stoffskifte. Jeg er visst i "grenseland", så om jeg får medisin er det store spørsmålet. er blitt innkalt til en time til legen som skal avgjøre det, men ejg regner med at jeg får medisin. Men dere som gikk opp i vekt(er jo tross alt lav forbrenning det er snakk om) gikk dere lett ned i vekt igjen når dere fikk medisin? hvordan har dere det nå? Jeg sliter med vekta, går oppover hele tiden, selv om jeg spiser kjempesunt og null goderier...slitsomt:/ Takker for svar:)
Gjest Gjest Skrevet 24. april 2006 #2 Skrevet 24. april 2006 Før du får orden på stoffskiftet kommer du sannsynligvis ikke til å klare å gå ned særlig mye, men det er bra at du spiser sunt!! Tenk sunt, ikke slanking, og spis mat som gir overskudd; grønsaker, frukt, grobrød, kylling, fisk osv. Selv fikk jeg orden på stoffskiftet og har tatt av 30 kg på ca. 9 mndr. Det har gått greit. Ikke som en drøm; viljestyrke må til, men myyyye lettere enn jeg egentlig trodde. Er du vant til å ha et godt og sunt kosthold er det jo mye lettere å gå ned enn om du sliter med diverse spiseforstyrrelser eller er sjokoladejunkie. Det aller, aller beste var å merke at kroppen fungerte; at jeg faktisk klarte å konsentrere meg (var ikke zombie hele tiden lenger), humøret kom tilbake, jeg fikk mer energi og ork. Med andre ord; jeg følte meg FRISKERE, og det er faktisk like viktig som et tall på vekten din! Ønsker deg lykke, lykke til!!!
Nordlandspia Skrevet 24. april 2006 #3 Skrevet 24. april 2006 (endret) ,, Endret 1. juli 2009 av Nordlandspia
tuji Skrevet 24. april 2006 #4 Skrevet 24. april 2006 Hos meg har det ikke gått lett, dessverre. Jeg trodde det skulle være ganske enkelt når jeg fikk medisin, men det ble det ikke. Nå skal det sies at jeg er et såkalt alvorlig tilfelle, så jeg har ikke fått tilpasset riktig dose medisin enda, selv om jeg fikk diagnosen for langt over et år siden.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå