Gjest Gjest Skrevet 11. april 2006 #1 Skrevet 11. april 2006 Jeg strever veldig med å få kastet opp når jeg har spy syken,blir nesten kvelt det setter seg fast i halsen,det eneste som hjelper er å stykke fingerene ned i halsen men gud som jeg hater det,får helt angst.. Noen andre som har det probleme!?Noen råd!? Hilsen jente 25 som ikke liker å stikke fingre i halsen
Gjest Gjest Skrevet 11. april 2006 #3 Skrevet 11. april 2006 Jo forde det ikke kommer opp naturlig,har en tante som også har det sånn! Hvis jeg ikke gjør det føler jeg at jeg blir kvalm,og sykdommen går aldri over blir bare værene inni magen og iritere..
la_luz Skrevet 11. april 2006 #4 Skrevet 11. april 2006 Hei, Ok, det er ikke farlig å være kvalm... Jeg klarer ikke alltid å kaste op dersom jeg er syk ved å stikke fingern i halsen. Dersom man venter legne nok så fikskser kroppen det er selv man blir drit kvalm og spyr. Kroppen klarer å kvitte seg med den vil dersom den ønsker det. Det er ubehaglig å være kvalm, så da får du vurdere det opp mot å stikke fingern i halsen.
Malama Skrevet 11. april 2006 #5 Skrevet 11. april 2006 Det er ikke farlig å bli kvalm, og om du ikke kaster opp, så trenger du heller ikke det. Sykdommen "forblir ikke inni de" selv om du ikke kaster opp. Kroppen ordner dette. Dersom det MÅ ut, så kommer det ut, opp eller ned. Og må det ikke det, ja så er det heller ikke farlig at det ikek gjør det (og ut kommer det jo, bakveien, tilslutt, maten forblir ikke inni deg) Det er ikke SYKDOM du kaster opp, det er MAT. (Og etterhvert galle når du ikke har mer mat igjen...) Og det er IKKE farlig å ha maten inni kroppen, selvom du er kvalm. Det er ingen grunn til at du skal trenge å stikke fingrene i halsen. De er ikke farlig å være kvalm. så om du ikke vil, så ikke gjør det da. Og om dette gir deg psykiske problemer, ja så er det DER problemet ditt ligger, ikke i at du ikke kaster opp "naturlig". Og det er noe du gjerne burde ta opp med en lege....
Gjest Binna Skrevet 11. april 2006 #6 Skrevet 11. april 2006 Hvis jeg også hadde fått pusteproblemer fordi spyet satt i "halsen" hadde jeg hjulpet til ja! Folk er skapt forskjellig, det er ikke alle som klarer å spy selv om spyet prøver å komme ut.. Å stikke fingern i halsen fordi en er kvalm er NOE HELT ANNET.
Gjest Gjest Skrevet 11. april 2006 #7 Skrevet 11. april 2006 Jeg KAN ikke kaste opp jeg.... Kroppen min vil ikke. Har aldri kastet opp av noen som helst grunn, men vært skikkelig kvalm det kan jeg skrive under på at jeg har vært.
Gjest Gjest Skrevet 11. april 2006 #8 Skrevet 11. april 2006 når jeg er kvalm (som regel bare kvalm når jeg er fyllesjuk høhø) så MÅ jeg spy. og jeg spyr lett heldigvis og jeg føler at det eneste som kan få kvalmen til å forsvinne er å spy. føler meg alltid mye bedre etter at jeg har spydd og jeg slipper som regel å stikke fingrene i halsen. det holder at jeg er kvalm nok.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå