Gå til innhold

Lov med denne typen minihus?


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Marie | Hjem

Er det lov med f.eks. dette minihuset i alle norske kommuner? Eller andre minihus fra samme produsent? Jeg har spurt kommunen min direkte, men ikke fått svar. Må nesten ha det på det rene før jeg kjøper tomt og hus. 

Mener altså å bruke huset som fast helårsbolig og ha folkeregistrert adresse der. 

 

Anonymkode: 4ace7...bb6

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Huset er lovlig, men du må forholde deg til reguleringsbestemmelsene som gjelder for tomta og hvilke mulighetee du har for tilkobling av vann, avløp og strøm.

Anonymkode: cd085...250

  • Liker 2
Skrevet

Kan være, men avhenger som nevnt over om den er i tråd med lokal reguleringsplan. Den kan inneholde krav til takvinkler, byggestil osv. 

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Det er forskjellige regler fra kommune til kommune og fra tomt til tomt så du må nesten ha tomt først også søke om bygg.

Anonymkode: 113d1...dc5

  • Liker 2
Skrevet

I og med at man kan søke husbanken om grønt boliglån, så må det være lov å sette det opp et sted. Husprodusenten hadde vel gått konk om det ikke var lov. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...