Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Jeg vurderer å begynne på bachelor i historie ved UiO, og er veldig nysgjerrig på hvordan dere som faktisk har tatt studiet opplevde det.

Hvordan var undervisningen, fagene, miljøet og arbeidsmengden?

Hva var det mest utfordrende, og hva likte dere best?

Tar gjerne imot både korte og lange svar, alt fra «helt greit» til detaljerte erfaringer.

Hvis noen har studert historie ved andre universiteter enn UiO, gjerne del erfaringer fra de også.

Endret av Fountaine
Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Historie er så mye, åpenbart. Noen er fan av asiatisk eller øst-europeisk historie innen en gitt tidsperiode, og andre er fan av helt andre ting og ser til mer fra vestlig perspektiv. Så det strekker seg jævlig langt fra Aristoteles tiden helt frem til nå for ca 20 år siden, for du kan egentlig kalle ting som skjedde for kun 20 år siden som "historie" også, og det går under "moderne eller nyere historie". 

Ser at UiO krever at du må gjennom begge, både eldre og nyere historie.

Og så er det noe nytt som har dukket opp de siste årene i stadig større grad. I det minste i andre land, der de tilbyr mastergrader i det. Slik som "Digital History" og "Digital Humanities".

Greit å ha en slags plan i forhold til bachelor i historie siden de aller fleste planlegger mastergrad som neste steg etter bachelor.

Anonymkode: 88b09...472

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...