kitekatt Skrevet 12. mars 2006 #1 Skrevet 12. mars 2006 (endret) ... Endret 24. mars 2006 av kitekatt
Gjest Gjesta Skrevet 12. mars 2006 #2 Skrevet 12. mars 2006 Jeg ville gitt de etter at brylluppet var vel overstått. Kanskje i forbindelse med en hyggelig middag eller noe?
Susan Sto Helit Skrevet 12. mars 2006 #3 Skrevet 12. mars 2006 Har ikke tenkt til å gi noe sånt selv, men ville nok gitt det før bryllupet, for det kan jo hende de synes det er stilig å bruke dem i bryllupet også. (Siden de var like mener jeg..) Pene hjerter forresten!
Susan Sto Helit Skrevet 12. mars 2006 #4 Skrevet 12. mars 2006 Tja, den amerikanske varianten er vel at alle gjestene får gave, og at denne ligger innpakket på tallerknen når de kommer til middagen? Er dette en mulighet kanskje?
Gjest gjest1 Skrevet 12. mars 2006 #6 Skrevet 12. mars 2006 Nei, det er ikke vanlig å gi forloverne gave men noen ønsker å gi en liten oppmerksomhet. Selv kjøpte jeg ett litt tøft halssmykke som min forlover fikk dagen før bryllupet. Hun overnattet hos meg og jeg syns det passet best å gi det til henne da.
Gjest Gjest_Pia_* Skrevet 12. mars 2006 #7 Skrevet 12. mars 2006 Jeg skal ikke gi forlovergave. Liker ikke så godt sånne smykker som du viser her, Kitekatt, så kan ikke gi noen råd om hva som er finest.
Gjest Gjest Skrevet 12. mars 2006 #8 Skrevet 12. mars 2006 Jeg synes det første hjertet var finest, renere linjer i det på en måte. Vi gir ikke forlovergave til våre forlovere, av den enkle grunn at vi har kjøpt flybillettene deres (t/r) i forbindelse med bryllupet vårt som står på den andre kanten av landet. Hadde vi skulle gitt gave, så ville jeg gitt de når vi var mer alene med forloverne, mer som en "privat stund" enn å legge de ved tallerkenen dees i bryllupet. BBii
Gjest Gjesta Skrevet 12. mars 2006 #9 Skrevet 12. mars 2006 Det første var finest. Jeg ville gitt de enten på festen eller neste gang jeg møtte de etter bryllupet
lil Skrevet 12. mars 2006 #10 Skrevet 12. mars 2006 Jeg syntes det første var penest Jeg tenkte å spandere oppsett av hår hos frisøren til min forlover. Det får bli gaven det
Grooo Skrevet 12. mars 2006 #11 Skrevet 12. mars 2006 Jeg ville ikke gitt dem på festen, heller før eller etter... Men fine var de!
Susan Sto Helit Skrevet 12. mars 2006 #12 Skrevet 12. mars 2006 evt. denne? Tror det må bli denne. Fant den nå Hvis jeg får disse til å sende til Norge, da.................... ← Likte det første godt. Det er enkelt og pent, og vil ikke ta oppmerksomheten bort fra graveringern hvis du skal få dem gravert med forbokstav.
Gjest Gjesta Skrevet 12. mars 2006 #13 Skrevet 12. mars 2006 Min forlover fikk gaven sin kvelden før bryllupet, fordi jeg skulle sove hos henne, så det passet så godt. Da fikk datteren hennes, som skulle dele ut kirkeprogrammer for oss, også sin takkegave
Gjest gjesta Skrevet 12. mars 2006 #14 Skrevet 12. mars 2006 (endret) skal gi gratis make-up hos frisøren likte best det første forresten Endret 12. mars 2006 av Epica
*Emma* Skrevet 12. mars 2006 #15 Skrevet 12. mars 2006 Jeg likte best det første. Det var enkelt og pent. Syns de to neste var litt sånn "gammel dame" stil, mens det siste var nesten like fint som det første.... Hadde ike tenkt noe på gave til forlover....kanskje jeg finner et smykke eller noe til henne når jeg vet hva hun skal ha på seg. Så kan hun få den kvelden før eller om morgen på bryllupsdagen......vi har veldig lik stil så jeg vet jeg kan handle sånt til henne uten å bomme liksom....
Laini Skrevet 12. mars 2006 #16 Skrevet 12. mars 2006 Heisann;-) De var pene alle tre, så det blir jo en gave de nok setter stor pris på vil jeg tro. Hva hadde du tenkt å gi toastmasteren?? Hvis du skal holde tale kan du jo gi dem under talen? Da takker du kanskje forloverene også i samme slengen som du sier noen ord til mann, foreldre etc? Så kunne toastmaster hatt dem og gitt dem etter hvert som du "takket".. Jeg gir "make up" til min forlover, dvs jeg skal ha en makeup artist som kommer hjem til meg den dagen og skal sminke meg. Så får hun lagt make up også i samme slengen.
Gjest BIRE Skrevet 17. mars 2006 #17 Skrevet 17. mars 2006 Jeg tenkte vi skulle spandere en deilig spa behandling med mat kvelden føre..Jeg har aldri tatt spa behandling så det blir deilig både for meg som brud og brudgom og forlovere..Forloverene får også gratis overnatting på losbygods..Det skulle vel være bra nok i masse vis.. Men man trenger vel egentlig ikke gi noen gaver .. en forlover forventer vel seg ikke noen gaver..Jeg har vært forlover fire ganger for mine venner men aldri fått noe gaver.. men det er vel slikt som blir mere og mere populært nå om dagen..Det blir dyrere og dyrere å gifte seg hvist alle skal ha gaver..he he forlovere ,toastmaster ,gjester ,brudepiker ,svenner osv..da blir det dyrt ..huff a meg..
Floja Felíz Skrevet 17. mars 2006 #18 Skrevet 17. mars 2006 Jeg synes det siste var finest. Kjempefing gave både smykket og whiskyen. Jeg skal gi min forlover hår- og sminke på dagen, og kanskje også en liten gave etter bryllupet. Synes det er best å gi gavene etter bryllupet, så får man takket ordentlig for all hjelpen på en litt mer personlig måte.
Netten Skrevet 17. mars 2006 #19 Skrevet 17. mars 2006 Jeg likte best det første! Har to forlovere, så kommer til å betale halve regningen på frisør/sminke for hver av dem, og så har jeg planer om å forstørre og ramme inn et bilde av oss tre fra bryllupet
Gjest Gjest Skrevet 17. mars 2006 #20 Skrevet 17. mars 2006 Vi betaler overnatting for begge forlovere. Jeg synes det er en kjempe-fin gave du har funnet, veldig enkelt og fint! Bolle
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå