Gjest Gjesta Skrevet 6. mars 2006 #2 Skrevet 6. mars 2006 Hvis du har neglsopp (ikke vanlig fotsopp) så må du til lege. Det er forskjellige legemidler for behandling av neglsopp men alt er reseptpliktig. Neglsopp kan være veldig vanskelig å bli kvitt og medisinene er dessverre forholdsvis dyre.
Lilith Skrevet 6. mars 2006 #3 Skrevet 6. mars 2006 Hvis du har neglsopp, vil du antakeligvis få resept på en slags neglelakk du må smøre på jevnlig i et års tid. Den er, som Wendy sier, ganske dyr ...
Gjest Gjesta Skrevet 6. mars 2006 #4 Skrevet 6. mars 2006 Sambo hadde det, og han fikk en tremåneders (!) tablettkur som kostet noe slikt som 1200 kroner...Men tåneglen ble bra, i det minste.
Gjest Binna Skrevet 6. mars 2006 #5 Skrevet 6. mars 2006 (endret) Ok, takk for svar! Det er ikke jeg men samboern min som har det. Det er pga prisen og/ eller jobben at han ikke har gjort noe med det før. Men da skal jeg minne han på at vi har råd til de tablettene nå... Så kanskje tåneglene hans blir friske til sommern... tror dere tåneglene blir "friske" til sommern hvis han begynner med tablettkur nå?? Endret 6. mars 2006 av hæxa
Gjest gjest1 Skrevet 6. mars 2006 #6 Skrevet 6. mars 2006 Hvis han begynner på en kur nå vil soppen dø, men neglen trenger tid til å vokse helt ut, noe som kan ta lengre tid enn tre månder. Kommer an på hvor sterkt han er angrepet.
Gjest vimse Skrevet 6. mars 2006 #7 Skrevet 6. mars 2006 Etter hva jeg har hørt av andres erfaring, er det som regel ikke nok med en tre måneders kur.. Men, uansett er det legen som kan gi gode svar på dette!
Gjest Gjesta Skrevet 6. mars 2006 #8 Skrevet 6. mars 2006 Forresten glemte jeg å nevne at han kan få dekket en liten del av det tablettene koster fra Trygdekontoret. Husker ikke helt reglene, men det var snakk om noen hundrelapper. Legen vet nærmere beskjed.
Gjest Binna Skrevet 6. mars 2006 #9 Skrevet 6. mars 2006 Ok. det er egentlig ikke så nøye om det tar litt tid, men håper han blir kvitt de bare. Jeg vet ikke hvor sterkt han er angrepet, men de to ytterste tærne er fucka opp, litt antydning på de midterste.. Men han har harr det i hvertfall seks år..
Gjest Gjest Skrevet 8. mars 2006 #10 Skrevet 8. mars 2006 Har hørt at tea-tree olje kan fungere. Smøres ufortynnet på neglene daglig over tid.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå