Gjest Gjest Skrevet 1. mars 2006 #1 Skrevet 1. mars 2006 Hei! Liker best tanken om å lage mat til småtten fremfor å alltid kjøpe ferdige glass, og lurer derfor om det er noen bestemte matvarer jeg bør/skal unngå når han er 6 mnd. Han er veldig glad i mat og nye smaker, har derfor lyst til å variere litt. Jeg har tenkt å lage litt store porsjoner om gangen, og heller fryse ned noen porsjoner. Er det noen som har noen "frysetips" (hva fryser dere i, hvor lenge holder det seg etc)
Gjest Mamma Mø Skrevet 1. mars 2006 #2 Skrevet 1. mars 2006 Jeg pleide å lage kjempeporsjoner og fryse ned i små plastbokser. Utenom rødbeter og spinat (nitritt) unngikk jeg ingenting spesielt.
Gjest Gjest Skrevet 1. mars 2006 #3 Skrevet 1. mars 2006 På helsestasjonen kan du sikkert få et hefte om barnemat (det fikk vi). Der stod det litt om tips til mat som er greit å begynne med, og hvor store biter de klarer spise.
Cilla Skrevet 1. mars 2006 #5 Skrevet 1. mars 2006 www.barnemat.com var jeg egentlig mente, men så at det var visst noe på .no linken også.
Leanne Skrevet 1. mars 2006 #6 Skrevet 1. mars 2006 Jeg lagde ofte kjempe store porsjoner, så det holdt i nesten 3 mnd av gangen.. Kokte da ofte gulerøtter, mais, blomkål, broccoli hver for seg fordelte dette i glass og tilsatte poteter eller pasta + en type kjøtt. Da kokte jeg ofte kjøttdeig / kyllingkjøttdeig i starten. Fra 8-9 mnd alder fikk tuppa også kokt kyllingfilet, svinestrimler eller grytekjøtt. Lykke til da Er forresten helt enig med deg i at hjemmelaget er mye bedre enn å kjøpe ferdig middag på glass. (middagsmatsom kan stå i romtemeratur i et glass i flere måneder må jo inneholde mange rare stoffer, noe jeg ikke unner mitt barn!)
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå