Gå til innhold

Finnes det feriefor for fisker?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Noen som vet om det finnes feriefor til fisker? Jeg mener å ha hørt om en stein som løser seg opp etterhvert og som fiskene kan spise?

Skal være vekke en uke.

Hva gjør dere da med fisken?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

det finnes!

Gå i en dyrebutikk så får du kjøpt det der!

Skrevet

Jeg ville aldri ha stolt på en slik stein. De har en tendens til å gi fra seg alt for mye, og du kan risikere massedød. Jeg har opplevd det selv... Med mindre du investerer i en foringsautomat som slipper fra seg en viss mengde mat hver dag..men jeg regner med det er feriestein du vil ha, og det anbefales ikke.

Akvariet ditt klarer seg helt fint i ei uke, hvis du har tidsbelysning. Så lenge lyset slår seg av og på til faste tider finner fisken mat i akvariet. Jeg har reist fra begge mine akvarier i over ei uke flere ganger, og det har aldri vært noe problem.

Hvis du kikker innom www.nettakvariet.no, vil du se at de sier det samme der som jeg gjør her.

Det beste er kanskje hvis du har noen som kan kikke innom akvariet ditt en gang eller to i løpet av uka...har du ingen du kan spørre?

Skrevet

feriefor kan gi forgiftning i vannet og du risikerer å komme hjem til masse død fisk.

som Ithaca skriver over her så klarer akvariet seg finfint uten mat ei uke da det alltid ligger litt småsnacks i sand/grus.

ta et godt vannbytte dagen før du drar så holder nok det hvis du har et stabilt og godt akvariemiljø.

hvis du ikke har tidsbelysning tilgjengelig så lar du bare lyset være av.

Skrevet

Vannbytte er veldig lurt. Men ikke slamsug dagen før, da blir det mindre mat på fisken!

Gjest Jalileh
Skrevet

:hoho:

Jeg leste overskriften feil... Jeg leste ferietur for fisker.... :ler:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...