DrDexter Skrevet 24. februar 2006 #1 Skrevet 24. februar 2006 Hei Kjæresten min begynte for ca 2 uker siden å blø fra skjeden, det er som regel litt blod når hun tørker seg etter dobesøk og trusene får også blodflekker på seg. Blodet er veldig mørkt og ligner på størknet blod. Hun har ikke vondt, merker ikke når hun blør og er ikke øm eller har smerter i skjeden. Vi "tror" at dette kan være pga vi kanskje skulle hatt et barn. Hun blør gjerne litt ekstra ved fysisk aktivitet som trening osv. Noen som har noen ideer på hva dette kan være?
Gjest gjest1 Skrevet 24. februar 2006 #2 Skrevet 24. februar 2006 Kanskje en tur til legen kan være en god ide?
Gjest Jalileh Skrevet 24. februar 2006 #4 Skrevet 24. februar 2006 Hva mener du med at dere kanskje skulle hatt et barn? Har hun vært gravid (abort?)? Prøver dere? Spontanabort?
hecuba Skrevet 24. februar 2006 #5 Skrevet 24. februar 2006 Skriver under på alle disse innleggene. Ujevne blødninger er vanlig ved start av nye p-piller. Blødning rundt graviditet/abort er noe jeg ville tatt opp med lege/gynekolog. Ta en kjapp telefonsamtale og finn ut av hva legen tror og om det er nødvendig med undersøkelse.
DrDexter Skrevet 24. februar 2006 Forfatter #6 Skrevet 24. februar 2006 Hun går på p-piller men har brukt samme merke over 1 år, ingen problemer før. Nei vi prøvde ikke å få barn, prøver forsåvidt heller ikke. Det jeg mente var at vi tror det kan være en spontanabort, det er iallefall vår misstanke.
hecuba Skrevet 24. februar 2006 #7 Skrevet 24. februar 2006 Nå vet ikke jeg mye om abortering, men trodde ikke en spontanabort varte over lengre tid...? Altså at blødningen har fortsatt over flere uker? Men man kan vel få ujevnblødning dersom man blir gravid når man går på pillen? Dette er bare spekulasjoner, jeg aner ikke. Personlig ville jeg ringt til lege ganske fort for å få vite om det er noe å være bekymret for.
Gjest Gjest Skrevet 26. februar 2006 #8 Skrevet 26. februar 2006 Når en spontanaborterter kommer det vel mye blod på en gang, og det går over på samme dag. Ivertfall det jeg tror. Tror hun skal ta en tur til legen, ikke for å skremme, men vet at symptomer livmorhalskreft er blødning fra sjeden. Men det kan jo vere så mye annet også, så ikke tro det verste. Lykke til!
Labomba_83 Skrevet 26. februar 2006 #9 Skrevet 26. februar 2006 Hun går på p-piller men har brukt samme merke over 1 år, ingen problemer før. Nei vi prøvde ikke å få barn, prøver forsåvidt heller ikke. Det jeg mente var at vi tror det kan være en spontanabort, det er iallefall vår misstanke. ← Hei, fordi om hun har gått på samme merke i over 1 år, kan hun få småblødninger. SÅ det kan være at det ikke er noe å bekymre seg for, men anbefaler å ta kontakt med en lege, som vet hva han snakker om.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå